Haber

11 gün boyunca derin dondurucuya sığındı

Brezilya’da yayın yapan Record TV, Romualdo Macedo Rodrigues’in Ağustos’ta üç gün sürmesini planladığı bir balık avı gezisi için yola çıktığını ancak daha sonra teknesinin battığını fark ettiğini bildirdi.

Rodrigues’in yüzme bilmediği, teknesinden yüzen dondurucunun içine atladığı ve 11 gün sonra, battığı yerden yaklaşık 450 kilometre uzakta, Surinam açıklarında diğer balıkçılar tarafından kurtarıldığı aktarıldı.

Rodrigues, Record TV’ye şöyle konuştu:

“Benim hayatımdaki Tanrı, o dondurucuydu. Sahip olduğum tek şey o dondurucuydu. Bu bir mucizeydi. Çaresizdim. Sonumun geldiğini düşünüyordum. Ama çok şükür, Tanrı bana bir şans daha verdi. Dondurucunun batmadığını gördüm. Atladım, bir tarafa doğru düştü ve normal şekilde devam etti… Yeniden doğdum. Bu hikayeyi anlatmayacağımı sanıyordum ama şimdi yeniden buradayım.”

Bu zorlu deneyim boyunca Rodrigues’in ne yiyeceği ne de suyu vardı. Bir noktada, dondurucunun içine su dolmaya başlayınca elleriyle tahliye etmek zorunda kalmış. Başka bir keresinde, doğaçlamayla kurtarma botu olarak kullandığı dondurucunun etrafında köpekbalıklarının daire çizdiğini ancak sonra gittiklerini söyledi.

“Çocuklarımı ve eşimi düşünüyordum” dedi:

“Her gün annemi, babamı, tüm ailemi düşünüyordum. Bu bana güç ve umut veriyordu (…) ama o anda başka bir yol olmadığını düşünüyordum.”

Rodrigues yaklaşık 5 kilo kaybettiğini, gözlerinin güneş ve rüzgârdan zarar gördüğünü ve vücudunun çok fazla susuz kaldığını söyledi.

 

Kaynak: Diğer

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu