Haber

14 kadınla evlenip hepsini dolandırdı! Ama kadınların haberi yok

Hindistan’ın Odisha eyaletinde Bibhu Prakash Swain adında 64 yaşındaki bir adam, 2002’den 2020 yılına kadar ülkenin 7 farklı eyaletinde yaşayan 14 kadınla evlendiğinin ortaya çıkması sonrasında tutuklandı. Yerel basında çıkan haberlere göre 14 kadın da durumdan haberdar değildi. Polis, Swain’i çok eşliliği suç kabul eden Evlilik Kanunu’nun 494. maddesini ihlal, dolandırıcılık ve sahtecilikle suçladı.

Swain hakkında daha fazla detay paylaşan Bhubaneshwar Emniyeti Komiser Yardımcısı Umashankar Dash, “Sanıklar evlilik sitelerinde kadınları hedef alıyor, onlarla evleniyor ve sonra paralarıyla kaçıyor” ifadelerini kullandı.

14’ÜNCÜ EŞİ ŞİKAYET ETTİ

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre;  Evlilik sitelerinde hedef olan kadınlardan çoğunun ya geç evlendikleri ya da boşandıklarını söyleyen Dash, “Bu kadın profilleri, yüksek eğitimli olduklarını ve çeşitli hükümet ve özel sektör kuruluşlarında önemli görevlerde olduklarını söylüyorlar” dedi.

Öte yandan polis, 2021’de Swain hakkında 14’üncü eşi tarafından bir şikayet geldiğini duyurdu. Swain ile 2018’de Delhi’de evlenen ve öğretmenlik yaptığı belirtilen kadının, şikayeti adamın diğer evliliklerini öğrendikten sonra yaptığı belirtildi. Polis, zanlının kendisini doktor, avukat veya doktor olarak tanıttığını ekledi.

Hindistan’da yaşanan olay hakkında ünlü maceɾacı ve yazaɾ Giacomo Casanova’ya atıf yapılıyor. Asıl adı Giovanni Giacomo olan, 1725’te Venedik’te doğan ve 1798’de Dux Bohemia’da ölen ünlü gezgin ve yazar Casanova, ‘çapkınlık’ hikayelerinin maskotu olarak öne çıkıyor. 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu