Oyun

2020’de En Çok Yılın Oyunu Mükafatını The Last of Us Part 2 Kazandı

Sony bir defa daha husus Yılın Oyunu olunca rakipsiz olduğunu gösterdi diyebiliriz, zira 2020 yılında da evvelki yıllarda olduğu üzere üstünlüğünü devam ettirmeyi başardı. Dünyadaki çok sayıda basın organının (ve okur oylamalarının) Yılın Oyunu seçimlerini toplayıp özetleyen Game of the Year Picks blogu, 2020 için de ayrıntılı bir derleme yapmış ve şampiyonluğu göğüsleyen isim The Last of Us Part 2 olmuş.

TLOU 2, 96’sı eleştirmenlerin, 41’i okurların seçimi olmak üzere 137 Yılın Oyunu mükafatı kazanmış. En yakın rakibi Hades ise 36 eleştirmen ve 1 okur seçimi olmak üzere 37 tane Yılın Oyunu mükafatı kazanmış.

Elbette bu site dünyadaki tüm seçimleri takip etmiyor, lakin buna bir nevi anket gözüyle de bakabiliriz. Yani hayli geniş bir iştirakçi havuzu var ve genele yaydığımızda da sonucun aşağı üst bu türlü olacağını söylemek mümkün.

Bu sene Ghost of Tsushima 20, Cyberpunk 2077 17 (okurların, eleştirmenlerden çok seçtiği tek oyun), Animal Crossing: New Horizons 13, Final Fantasy VII Remake ise 12 kere Yılın Oyunu seçilmiş.

2019’da yeniden bir Sony oyunu olan Death Stranding 80 mükafatla Resident Evil 2’yi geride bırakmıştı, 2018’de ise God of War 198 Yılın Oyunu ödülüyle çok önemli bir muvaffakiyete imza atmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: