Finans

Akbank, hibrit çalışma modeline geçti!

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, salgın sonrasında yepisyeni bir çalışma modeline geçtiklerini belirterek, “İşin geleceğine gözü pek bir adım atıyoruz. Çalışma sistemimizdeki esnekliği artık kalıcı hale getiriyoruz.” sözlerini kullandı.

Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, Akbank, geleceğin çalışma modelini bugünden hayata geçirerek, salgın sonrası için esnek çalışmayı kalıcı hale getiriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, içinden geçilen süreçte dünyanın her açıdan yesyeni bir periyoda girdiğini belirterek, müşteri alışkanlıkları ve iş modellerinde son yıllarda gerçekleşmekte olan süratli değişimin, salgın süreci ile birlikte daha da hızlandığını anımsattı.

Kurumların değişen ortamlara süratli adaptasyonu, çevik ve cesaretli olmasının muvaffakiyet için koşul olduğunu vurgulayan Binbaşgil, “Biz de Akbank’ta salgın sonrasında yesyeni bir çalışma modeline geçiyoruz. İşin geleceğine gözü pek bir adım atıyoruz. Çalışma sistemimizdeki esnekliği artık kalıcı hale getiriyoruz.’’ tabirlerini kullandı.

“YENİ ÇALIŞMA SİSTEMİMİZLE ARTIK HER YER AKBANK”

Binbaşgil, salgın sonrası çalışma tertibini, “uzaktan çalışma”, “hibrit” ve “ofisten çalışma” halinde üç farklı biçimde tasarladıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bankacılığı kalıplarından çıkardığımız üzere çalışma hayatını da kalıplardan çıkaran bir modeli benimsedik. Yeni çalışma sistemimizle artık her yer Akbank. Bu yeni çalışma tertibi bankamıza yeni açılımlar da getirecek. Farklılaşacak hizmet kalitesi, verimlilik ve çeviklik seviyesi ile bankamızın müşteri kazanım ve büyüme suratı daha da artacak. Geleceğin çalışma modelini Akbank’ta bugünden uygulamaktan büyük heyecan duyuyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız ve nitelikli çalışanlarımız sayesinde bankamızın hizmet kalitesi, süreç adetleri, verimlilik düzeyi ve çalışan bağlılığında kıymetli artışlar yaşandı.

Bu vizyoner hamleyi de çalışma arkadaşlarımızın yüksek performansına ve teknolojimizin gücüne güvenerek yapıyoruz. Akbank’ta, yüksek iş disiplini ve yetkinliklere sahip Türkiye’nin en yeterli bankacılarıyla çalışıyoruz. Nereden çalışırlarsa çalışsınlar, çalışma arkadaşlarımın müşterilerine en güzel bankacılık
hizmetini vereceklerine, kurum kültürümüzü yaşatacaklarına, her zamanki üzere kıymetli başarılara imza atacaklarına inancım tam. Salgın sürecindeki yüksek ve başarılı performansımız da bunun en uygun göstergesidir.”

“AKBANK AİLESİNE, ÜLKEMİZİN 81 VİLAYETİNDEKİ EN NİTELİKLİ BİREYLERİ KATMA İMKANINA SAHİP OLACAĞIZ”

Hakan Binbaşgil, bu yeni çalışma modelinin sürdürülebilirlik konusundaki stratejilerini de desteklediğine işaret ederek, bu bağlamda kapsayıcılığa da faaliyetlerde çok değer verdiklerini bildirdi. Akbank ailesine, coğrafik mahzurlar olmadan, Türkiye’nin 81 vilayetindeki en nitelikli şahısları katma imkânına sahip olacaklarını tabir eden Binbaşgil, “Bu yeni yaklaşımımız kapsamında değişik vakit dilimlerinde yahut yarı vakitli çalışmayı tercih edenler üzere farklı kitlelere erişme imkânını da bulacağız. Bu yaklaşımımızın istihdam yaratmada da ülkemizde yeni açılımlara öncülük edeceğine inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu. Binbaşgil, Akbank’ta vizyoner ve geleceği şekillendirebilecek bir takım olduğunu ve bu grubun değerli yeniliklere imza attığını aktararak, kelamlarını şöyle
sürdürdü:

“Yenilikçi ve yiğit adımları atmak için çok şanslı bir ortamdayız. Bu vesileyle bankamızı geleceğe taşımak ismine yaptığımız tüm adımlarda bizlerle benzeri inancı ve heyecanı taşıyan başta İdare Konseyi Liderimiz Suzan Sabancı Dinçer olmak üzere İdare Heyeti üyelerimize de teşekkür ederim. Tüm Akbanklılara da ayrıyeten büyük bir teşekkür borçluyum. Değişen müşteri davranışları, yenilikler, teknolojiler, yeni iş modellerine yüksek yetkinlikleri sayesinde çok süratli adapte oluyor ve bankamızı ve kendilerini süratle geleceğe hazırlıyorlar. Arkadaşlarımızın da bize verdiği bu güçle, bizler de iş modellerimizi, tüm eser ve hizmetlerimizi, müşteri ve insan odaklı bir yaklaşımla geliştirmeye, güzelleştirmeye devam edeceğiz.”

“SALGIN SONRASI UZAKTAN ÇALIŞMA SİSTEMİNİ ARKADAŞLARIMIZIN GÖRÜŞLERİYLE OLUŞTURDUK”

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa ise salgın sürecini çok düzgün yönettiklerini ve sürecin her evresinde çalışanlara kulak verdiklerini ve bu doğrultuda aksiyon aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Bir seneye yakın bir müddettir uzaktan çalışma deneyimimiz oldu. Akbank’ın gelecek vizyonu doğrultusunda değişen şartlara kendimizi süratlice adapte etmek ve dalın öncü kurumlarından olmak her vakit odağımızdaydı. Bu vizyon ile takımlar bazında ayrıntılı bir kıymetlendirme yaparak, salgın sonrasındaki çalışma modellerimizi de belirledik. Bu ortada salgın başında çalışma tertibine yönelik çalışan görüşlerini de dinleyebileceğimiz bir geribildirim sistemi da oluşturduk ve nabız anketleri ile nizamlı olarak çalışanlarımızı dinledik. Salgın sonrası uzaktan çalışma sistemini arkadaşlarımızın görüşleri ile oluşturduk. Geribildirimler de gösterdi ki artık esneklik Akbank’ta kalıcı bir çalışma sistemi olarak benimsendi.”

“ÜÇ FARKLI İŞ MODELİMİZLE GELECEĞE HAZIRIZ”

Anapa, “Biz Akbank olarak üç farklı iş modelimizle geleceğe hazırız; müşterilerimize birebir ve yüz yüze hizmet verdiğimiz şubelerimiz yerinden çalışmaya devam edecekler, Genel Müdürlük gruplarımızın ise yüzde 52’si uzaktan, yüzde 36’sı hibrit tertipte, yüzde 12’si ise ofisten çalışacaklar.” tabirlerini kullandı.
Yeni modeli salgın devrindeki tecrübe ve tahsilleri de dikkate alarak oluşturduklarını belirten Anapa, birlikte çalışmaktan ve paylaşmaktan beslenen bir grup olduklarını bildirdi.

Anapa, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bunun en faal halde sürdürülmesi, Akbank kültürünün ortamıza yeni katılacaklar da dahil her bir çalışanımız tarafından hissedilmesi ve yaşatılması, uzaktan çalışma sırasında iş-özel ömür istikrarının kurulması üzere alanlarda çalışmalarımızı ağırlaştırıyoruz. Farklı çalışma modellerinde çalışan arkadaşlarımızın bir ortaya gelebilmesi için platformlar tasarlıyor, birebir vakitte banka lokasyonlarında uzaktan çalışan grupların fiziken bir ortaya gelerek çalışmalarına imkan sağlayacak ortak çalışma alanlarını planlıyoruz.”

Akbank’ın Türkiye çapında 714 şubesi bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: