Oyun

Alba: A Wildlife Adventure, 460 Bin Ağaç Dikilmesine Vesile Oldu

Alba: A Wildlife Adventure; geçtiğimiz ay çıkan, pek sempatik ve birebir vakitte da manalı bir oyun. Ayrıyeten oyunların ne üzere fonksiyonlar üstlenebileceği üzerine hoş bir örnek de teşkil ediyor.

Alba: A Wildlife Adventure’ın Steam sayfasında paylaşılan tanıtım metninde “Yaşı ne olursa olsun herkes büyük bir fark yaratabilir. Yaşadığı hoş adayı ve oradaki yaban hayatını korumak ve hatta bir ihtilalin ateşini yakmak için çıktığı seyahatte Alba’ya eşlik et” deniliyor. İşte bu tanıtım metninde söylendiği üzere herkesin büyük bir fark yaratabileceğini, yaşadığımız dünyayı daha hoş kılmak için bir şeyler yapabileceğini gösteren bir oyun Alba. Bunu göstermek için yaptıklarından birisi de Ecologi isimli doğayı muhafaza teşebbüsü ile sağlanan iş birliği.

Oyunun Twitter hesabından paylaşılan bilgiye nazaran; bu iş birliği sonucunda 460 bin ağaç dikilmesi sağlanmış. Grup, maksatlarının 1 milyon ağaç olduğunu da belirtmişler.

Oyunun her bir indirilişine karşılık Ecologi de 1 ağaç dikiyor. Bu sayede, oyunun çıkışından bugüne kadar 3 farklı bölgede, Madagaskar, Mozambik ve Nikaragua’da toplam 460 bin ağaç dikilmiş. Ecologi’nin Alba’s Forestsayfasından hangi bölgelere ne kadar ağaç dikildiğini de takip edebiliyorsunuz.

Hakikaten çok manalı bir proje. Olur da oyun ilginizi çekerse, siz de oyunun satın alıp dünyanın farklı coğrafyalarından birinde bir ağaç dikilmesine vesile olabilirsiniz. Ayrıyeten Ecologi e-posta kümesine kayıt olduğunuzda da bir ağaç dikiliyor. Yaptığınız ufacık bir şeyin bile hoş bir şeylere vesile olabileceğini görmek çok hoş değil mi?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: