Haber

Albayrak Kümesi davasına ait Microsoft Türkiye reaktif açıklaması

Albayrak Grubu’nun Microsoft’a karşı açtığını beyan ettiği davayla ilgili medya kanallarında yansıma bulan haberlere ait Microsoft cephesinden de açıklama geldi. Açıklama içerisinde; ” Microsoft, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde yürürlükteki kanunlara ve düzenlemelere hürmet duyar; kontratlardan doğan yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirir.

Bulut bilişim hizmetlerinden faydalanan kullanıcıların mahremiyetini müdafaa yükümlülüğünü son derece ciddiye alan Microsoft’un, kullanıcı onayı olmaksızın dataları işlemesinin, kullanmasının ya da paylaşmasının hiçbir şart altında katiyetle yapılmadığını vurgulamak isteriz.

28 yılı aşkın müddettir Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerle küçük işletmelerin üretkenliğine; büyük işletmelerin rekabet gücüne ve kamu bölümünün verimliliğine katkı sağlayan Microsoft Türkiye, ulusal yazılım ekosisteminin gelişiminde de değerli bir rol üstlenmektedir. Bugün 300 çalışanıyla küresel teknoloji arenasında ülkemizi gururla temsil eden Microsoft Türkiye, ülkemizde bireylere ve kurumlara daha fazlasını başarabilmeleri için güç katma misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgili haberde yer verilen savlara karşı tüm haklarımızı gizli tuttuğumuzu bildirir; kamuoyunun bilgisine hürmetlerimizle arz ederiz.

Microsoft Türkiye” tabirleri yer aldı.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: