Haber

Aliağa’nın Parklarına Sağlıklı Dokunuşlar

Aliağa Belediyesi kentteki parkların ve oyun kümelerinin daha çağdaş hale gelmesi ve çocukların daha güzel ve sağlıklı ortamlarda oyunlar oynamalarını sağlamak gayesiyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Takımlar, kentin dört bir yanındaki parklarda bakım ve tamir çalışması gerçekleştiriyor.
Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Grupları, belirlenen program kapsamında mahallelerdeki parkların bakım ve tamiratını yapıyor. Çalışmalar kapsamında parklarda bulunan oyun kümeleri, park mobilyaları, basketbol ve voleybol alanları, açık hava spor aletleri ve oturma kümeleri elden geçiriliyor. Oyun kümeleri, duvarlar ve park mobilyaları üzerlerine yazılan güzel olmayan yazılar boya ile kapatılıyor. Takımlar, Hilal Masa’nın ALO 153 ya da 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp, Telegram ve BiP sınırına vatandaşlar tarafından iletilen talepler doğrultusunda da parklarda çalışmalar gerçekleştiriyor.
Aliağa’nın daha yeterli bir görünüme kavuşması için çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların gereksinimlerine karşılık vermek üzere, dinlenme, gezinti, park ve çocuk oyun alanları ile yeşillendirilmiş alanların sayısını artırmak içinde gayret sarf ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: