Haber

Aliağa’nın Parklarına Sağlıklı Dokunuşlar

Aliağa Belediyesi kentteki parkların ve oyun kümelerinin daha çağdaş hale gelmesi ve çocukların daha düzgün ve sağlıklı ortamlarda oyunlar oynamalarını sağlamak gayesiyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gruplar, kentin dört bir yanındaki parklarda bakım ve tamir çalışması gerçekleştiriyor.

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Takımları, belirlenen program kapsamında mahallelerdeki parkların bakım ve tamirini yapıyor. Çalışmalar kapsamında parklarda bulunan oyun kümeleri, park mobilyaları, basketbol ve voleybol alanları, açık hava spor aletleri ve oturma kümeleri elden geçiriliyor. Oyun kümeleri, duvarlar ve park mobilyaları üzerlerine yazılan güzel olmayan yazılar boya ile kapatılıyor. Takımlar, Hilal Masa’nın ALO 153 ya da 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp, Telegram ve BiP sınırına vatandaşlar tarafından iletilen talepler doğrultusunda da parklarda çalışmalar gerçekleştiriyor.

Aliağa’nın daha uygun bir görünüme kavuşması için çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların gereksinimlerine karşılık vermek üzere, dinlenme, gezinti, park ve çocuk oyun alanları ile yeşillendirilmiş alanların sayısını artırmak içinde uğraş sarf ediyor.

İZMİR – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: