Finans

Altını platini paladyumu geride bırakmaya başladı. Çok sert yükselecek

Ünlü piyasa uzmanları altın fiyatlarında yaşanacak yükselişin tetikleyicisinin gümüş fiyatı olacağını sav ediyorlar. Gümüş piyasasının uzmanı ABD’li isim David Morgan’dan değerli açıklamalar geldi.

Gümüş 2021 yılına yükselişle başladı. Geride bıraktığımız sene içerisinde 7 lirayı aşarak tarihi rekor kıran gümüş fiyatının bu senede yeni rekorları kıracağı belirtiliyor. Ünlü piyasa uzmanları altın fiyatlarında yaşanacak yükselişin tetikleyicisinin gümüş fiyatı olacağını tez ediyorlar. Gümüş piyasasının uzmanı olarak tanınan ABD’li isim David Morgan, 2021 yılı için beklentilerini açıklarken, endüstriyel ve yatırım talebinin katlanacağını belirtti.

Gümüş fiyatı ile ilgili ünlü isim David Morgan, sert yükseliş beklediğini belirterek Apple, Tesla ve Samsung üzere dev firmaların gümüş bulamacağını da açıkladı.

SERT YÜKSELECEK

Gümüş fiyatı ile ilgili YouTube üzerinde verdiği bir röportajda Morgan, 2021 yılında da gümüşün yükseleceğini belirterek yüzde 40’ın üzerinde bir artış beklediğini tabir etti. Gümüş fiyatının her yıl yaklaşık yüzde 44 oranında bir yükseliş kaydettiğini tabir eden Morgan, şöyle konuştu:

“Gümüş, altını, platini, paladyumu ve öteki metallerin hepsini performans olarak geride bırakıyor. Gümüşün bu sene inançlı liman olma özelliğini geri kazandığını düşünüyorum. Ayrıyeten perakende yatırımcıların inanılmaz bir talep patlaması yarattığını gözlemledik. Bu da fizikî gümüşün baskılanarak fiyatlarda artışı beraberinde getirecek.”

FİZİKÎ ZORLUK İÇİNDE OLACAKLAR

Gümüş uzmanı olarak tanınan Morgan, gümüşün yatırım talebinin artmasının, dev şirketlerin fizikî gümüş bulmasında zorluk oluşturacağını belirtti. Piyasada gümüşün az bulunduğunu belirten Morgan, yatırımcılarında talep etmesi ile birlikte fiyatının beklenenden fazla bir yükselişe itebileceğini kaydetti.

İÇ PİYASADA ARTTI

Gümüş fiyatları yurtiçi piyasada dolar kurunun düşmesine karşın yükselişini sürdürüyor. 2021 yılının birinci üç gününde gümüş, yüzde 4 oranında artış göstererek yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı.

Yeniçağ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: