Haber

Ankaralılar soygunu durdurun diyor

Türkiye Komünist Partisi Ankara Vilayet Örgütü, Başkentgaz’ın yaptığı kesintilerle ilgili bir açıklama yaptı.

“Bunun ismi açıkça soygundur. Bu soygunu durdurmak için kararlıyız” diyen TKP Ankara Vilayet Örgütü’nün yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Asli vazifesi yurttaşların ısınma gereksinimini karşılamak olan Başkentgaz, periyodun belediye lideri Melih Gökçek’in şaibeli uygulamaları ile gündemden hiç düşmedi. 

Özelleştirildi. 

2013 yılında yok değerine Torunlar GYO’ya satıldı. İşverenlerin özelleştirmeler yoluyla kamu yatırımlarına çöreklenmesinin tipik örneklerinden birisi oldu.  Torunlar GYO idaresi altında kirli bağlantıları deşifre oldu. Bir vergi kaçırma sistemi olarak Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yapılan tam 8 milyon dolarlık “bağış” uzun müddet tartışıldı. Ön satışlı sayaç uygulaması ile binlerce aboneyi mağdur etti. Sayaç fiyatları, dolum bedelleri ile faturalar şişirildi. Sayaçlardan gaz arzı kesildi, borcunu ödeyemeyen yurttaşlarımız bir de açma kapama bedeli ile tekrar borçlandırıldı.

Ön ödemeli sayaçlara fiyat farkları çıkarıldı.

Bugün faturalarımızın yüksek olmasının temel nedeni dağıtım şirketlerinin kârlarıdır. İşverenler zenginliklerine zenginlik katarken halkımız her geçen gün fatura yükü altında eziliyor.  Bunun ismi açıkça soygundur. Bu soygunu durdurmak için kararlıyız.

İşverenlerin kârı sırtımızda yük olmasın diyoruz.

İnsanların ısınma gereksinimleri merkezi olarak planlansın, işsizlerin, emeği ile geçinenlerin, öğrencilerin, emeklilerin, esnafın ısınma muhtaçlığı fiyatsız olarak sağlansın diyoruz. Borçlar silinsin, gazı kesilen tüm sayaçlar tekrar açılsın diyoruz. Tüm bunları gerçekleştirmek için Başkentgaz derhal DEVLETLEŞTİRLMELİDİR diyoruz.

TKP Ankara Vilayet Örgütü “

ANKARA – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: