Ekonomi

Arçelik’ten 1,2 milyar TL meblağında rekor tahvil ihracı…

Arçelik 1,2 milyar TL meblağında rekor tahvil ihracı gerçekleştirdi. Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla gerçekleştirilen tahvil ihracı TL cinsinden bugüne kadar gerçekleştirilen en yüksek dengeli gerçek kesim ihracı oldu.

Konut teknolojilerinin önder şirketi Arçelik’in 1,2 milyar TL fiyatındaki tahvil ihracında talep toplama 10 Şubat’ta tamamlanırken, süreç, TL cinsinden en yüksek dengeli gerçek bölüm ihracı olma özelliğini kazandı. Nitelikli yatırımcılara satış tekniğiyle gerçekleştirilen tahvil, 2 yıl vadeli ve TLREF referans faiziyle ihraç edildi.

Başarılı bir ihraç gerçekleştirdiklerini belirten Arçelik Finansman ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Şen; “Yurt içindeki üçüncü tahvil ihracımızı 1,2 milyar TL ile tamamlamanın memnunluğunu yaşıyoruz. TL cinsinden özel bölüm tahvil piyasalarının bu ölçeğe erişmesinden ve Arçelik olarak bunun bir modülü olmaktan da ayrıyeten memnuniyet duyuyoruz. Üçüncü sürecimizde rekor bir talep toplamak yatırımcılarımızın bize duyduğu inancın de altını kuvvetli halde çizmiş oldu” dedi.

Şu ana kadar yurt içinde gerçekleşmiş en yüksek dengeli gerçek bölüm ihracına aracılık etmekten gurur duyduklarını tabir eden Yapı Kredi Yatırım Genel Müdürü Yılmaz Arısoy ise “Nitelikli yatırımcılardan ağır talep gören, çok geniş bir ferdi ve kurumsal yatırımcı tabanına ulaşan süreç, TL cinsinden eserlere olan ilginin arttığını da gösteriyor. Yapı Kredi Yatırım olarak sermaye piyasalarının her alanında olduğu üzere tahvil ihraçlarıyla da ekonomimize dayanak olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: