Oyun

Arkane Austin’in Prey 2 Üzerinde Çalıştığı Sav Ediliyor

2017 yılında yeni Prey oyunuyla karşımıza çıkan Arkane Austin epeyce başarılı bir oyun geliştirmiş ve gerek eleştirmenlerden, gerek oyunculardan tam not almıştı. Arkane Austin şu sıralar şimdi duyurmadıkları yepisyeni bir oyun üzerinde çalışıyor ve bu oyunun Prey’in devamı olduğu argüman ediliyor. Üstelik özgün serinin geliştiricilerinin de işin içinde olduğu söyleniyor.

Dishonored’ın yaratıcılarından biri olan Harvey Smith, İspanyol web sitesi Vandal’a verdiği röportajda Arkane’in Austin stüdyosunun yeni bir oyun üzerinde çalıştığını söylemişti. Sith, Arkane’in Lyon stüdyosunda Dishonored 2’yi tamamladıktan sonra Austin stüdyosuna geçmiş ve üzerinde çalıştığı oyunun da Deathloop olmadığını açıkla belirtmiş.

Smith’in bir cümlesi burada dikkat çekiyor ve “Dishonored ve Prey’i yapan grupla öbür bir oyun üzerinde çalışıyorum” diyor.

2019 yılının Kasım ayında Prey serisinin özgün geliştiricisi Human Head Studios dağılmış, Bethesda tüm geliştirici grubu kapmış ve Roundhouse Studios doğmuştu. Artık görünüşe nazaran bu iki takım (Arkane Austin ve Roundhouse Studios) birlikte yeni bir oyun geliştiriyorlar ve burada da elbette akla gelen birinci isim Prey 2. Vaktinde Human Head’in üzerinde çalıştığı özgün Prey 2 iptal olmuştu, yani elde kabataslak da olsa bir senaryo bile olabilir.

Bethesda’nın tüm stüdyolarının yeni sahibi Microsoft, münasebetiyle ortada artık bir fon sorunu da yok. Bu da Prey 2 için daha da umutlanmamıza neden oluyor alışılmış ki.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: