Haber

Armen Grigoryan’ın Hankendi şehrine yasadışı ziyareti provokasyondur

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan’ın 2 Eylül’de Azerbaycan’ın Hankendi şehrine yasadışı ziyareti, Ermenistan tarafının bir sonraki provokasyonudur ve iki devlet arasında ilişkileri normalleştirme çabalarına zarar veriyor.

Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin Brüksel’de gerçekleşen bir sonraki görüşmesinin hemen ardından Ermenistan yetkilisinin maksatlı şekilde attığı bu yasadışı adım, görüşme sırasında varılan anlaşmaları gölgede bırakmanın yanı sıra, normalleşme sürecinde Ermenistan tarafının samimiyetsizliğini açıkça ortaya koyuyor. Bu yasadışı ziyaret, Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı toprak iddiasının olmadığı, egemenlik ve devlet sınırları prensiplerini kabul ettiğine dair beyanlarının samimiyyetten uzak olduğunu gösteriyor. Bu, aynı zamanda Erivan tarafından uluslararası arabulucuların çabalarına saygısızlıktır.

Ermeni yetkilinin provokatif adımını şiddetle kınıyor ve uluslararası sınırlar çerçevesinde Azerbaycan’ın toprak bütünlüğüne karşı atılan her adımlara karşılık verileceğini vurguluyoruz.”

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu