Haber

Asel bebeğin tedavisi için Bakan Koca’dan yardım istenecek

SMA Hastası Asel Bebek’in tedavisi için başlatılan kampanyanın akabinde, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve Asel’in anne babası Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın yanına giderek, tedavi için takviye
isteyecek.

Uşak’ın Sivaslı ilçesinde yaşayan ve çocukları olmadığı için tüp bebek sistemi ile ikiz bebek sahibi olan Saadet ve Rıfat çiftinin küçük evladı Asel uzun vakittir SMA hastalığı ile çaba ediyor. Çiftçi ikiz bebeklerinden, Asel’in kardeşi Alya ise şimdi 7 aylıkken SMA hastalığı yüzünden hayatını kaybetti. Birebir acıyı tekrar yaşamak istemeyen çift küçük Asel için bir kampanya başlatarak, tedavi için gereken 2 milyon 132 bin Euro’luk fiyatı toplamaya çalışıyor.

ASEL İÇİN BAKAN KOCA’NIN KAPISINI ÇALACAKLAR

Hususla ilgili Dinç çiftini meskenlerinde ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, bir basın açıklaması yaparak Asel için başlatılan kampanyaya dayanak olunması için davette bulunmuştu. Yalım bu kere beraberinde Asel’in anne ve babası ile Ankara’da Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmek üzere Sıhhat Bakanlığına gitti. Gelişmeyi toplumsal medya hesabından duyuran Milletvekili Yalım, “SMA hastası Asel bebeğimizin annesi ve babası ile birlikte Ankara’da Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile görüşeceğiz. Asel bebeğimizin geleceği için yapılacak olan iğne ile ilgili gerekli görüşmeleri yapacağız. İnşallah Sayın Bakandan da gerekli takviyesi alırız” dedi.

UŞAK – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: