Haber

ASKİ ve Ankara Kent Kurulu su tasarrufu için iş birliği yapacak

Ankara Su ve Kanalizasyon Yönetimi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ile Ankara Kent Kurulu, “su hakkı, su idaresi ve su tasarrufu” hususlarında toplumsal farkındalık yaratmak için iş birliği yaparak ortak çalışmalara imza atacak.
ASKİ Genel Müdürlüğü ve Ankara Kent Kurulu, “22 Mart Dünya Su Günü” öncesinde bir ortaya gelerek, “su kaynaklarının gerçek idaresi ve suyun tasarruflu kullanımı” hususlarında toplum genelinde şuur oluşturulması için iş birliği yapma kararı aldı.
Ankara Kent Kurulu Lideri Halil İbrahim Yılmaz, Lider Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ile Yürütme Şurası Üyeleri Doç. Dr. Lale Özgenel ve Ceren Anadol’un ortalarında bulunduğu heyet, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, ASKİ Genel Müdür Yardımcıları Cüneyt Öztürk, Murat Tütüncübaşı ve Baran Bozoğlu ile görüştü.

“GELECEĞİ KONUŞAN BİR KURUM: ASKİ”

Ankara Kent Konseyi’nin ziyaretinde görüş alışverişinde bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, su hakkının insan haklarının en temeli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“İçme ve kullanma suyu manasında baktığımızda Ankara’nın çok önemli dokunuşlara muhtaçlığı var. Gelir gelmez birkaç ay ihale yapmadan evvel bir planlama yapalım istedik. Ankara’nın bugüne kadar yaşanan gerçeklerini görelim, bir de önümüzdeki 30 yılda Ankara için ne yapabiliriz onu ortaya koyalım dedik. Bu kapsamda da evvel Master Plan ihalesini yaptık. Ankara için önemli tespitlerimiz oldu. Ağır bir yağmurda insanların çaresiz kaldığı yerler oluyor meğer burası başşehir. Evvel nereye, nasıl müdahale edebiliriz onu tartıştık zira bu bir bütçe problemi. ASKİ olarak kentte öncelikle su basan, yağmur suyu ve atık su sınırlarının birlikte çalıştığı, kangren halini almış noktalara müdahale ediyoruz.”
ASKİ ile suyun tasarruflu kullanılması konusunda iş birliği yapacaklarını vurgulayan Ankara Kent Kurulu Lideri Halil İbrahim Yılmaz da, “ASKİ, Ankara’nın en kıymetli kurumlarından birisi. Bu nedenle birebir lisanı konuştuğumuz beşerlerle burada oturmak büyük bir bedel nitekim. Tarihi ve esaslı kurumlarda, belediye liderinin ailesi, çocukları için değil de 6 milyon Ankaralı için çalışan insanların olması bizim açımızdan gurur kaynağı” dedi.
Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın vazifeye başlaması ile ASKİ’nin tanımlanmış vazifesinin dışında geleceği de konuşan bir kurum haline geldiğine dikkat çekti.

ANKARA – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: