Oyun

Asus, Anakart ve Ekran Kartlarına Artırım Yaptı

Elektronik bölümünde pandeminin de tesiriyle bir müddettir taleplere yetişememe üzere bir durum var bildiğiniz üzere. Bilhassa de yeni model ekran kartlarında bunu sıkça görüyoruz, firmalar arza yetişemiyor, piyasaya sürülen ekran kartları sözün tam manasıyla kapanın elinde kalıyor.

Bu durumun al-satçıların işine yaradığı malumunuz, onlar yüzünden fiyatlar da yapay biçimde yükseliyor zira olağanda 500$’a satılan bir kartı alıp 700-800$’dan ikinci el sitelerde satışa sunuyorlar. Fakat Asus’tan gelen haberler berbat zira bu fiyat yükselişi resmiyet kazanmış durumda.

TechPowerUp’ın haberine nazaran Asus, 2021 yılıyla birlikte ekran kartı ve anakartlarda MSRP fiyatı üzerinden artırım yaptı. Yeni MSRP fiyatı lojistik ve operasyon maliyetlerini, bileşen fiyatlarındaki artışı ve ihracat vergilerini yansıtacak halde artırılmış durumda. Bu artışı en az seviyede tutabilmek için tedarik ortaklarıyla yakından çalıştıklarını söylüyor ASUS, lakin yapılan artırım %15 ile %20 ortasında görünüyor ki bu da hiç düşük bir artış değil.

Asus’un kendi web sayfası yeni fiyatları yansıtmaya başladı.

Asus dalın en büyük oyuncularından biri ve bu artırım haberi öbür üreticileri de tetikleyecek mi merak ediyoruz. Bu durumda ülkemizdeki satış fiyatları ne olur, kartların fiyatları ne düzeylere çıkar, yakın vakitte görürüz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: