Ekonomi

Atilla Yeşilada: Dolar 6.50 olur mu? Piyasa için büyük fotoğraf ne diyor?

İntegral ForexTV YouTube kanalında İntegral Yatırım Danışmanı Dr. Artunç Kocabalkan’ın konuğu Yatırım Rehberi Atilla Yeşilada oldu. Dr. Artunç Kocabalkan ve Atilla Yeşilada, herkesin aklındaki “Piyasa için büyük fotoğraf ne diyor?” sorusuna cevap aradılar. Finans piyasasının epeyce hareketli olmasına değinen Dr. Artunç Kocabalkan ve Atilla Yeşilada, piyasalardaki sıcak para akışının ne istikamete gerçek gittiğini tartıştılar. Korona virüste 3. dalganın geldiğine işaret eden Atilla Yeşilada, bunun esnafa, piyasaya ve iktisada yansımasının nasıl olacağını açıkladı.

Atilla Yeşilada, gelecek 6 ay için piyasalar hakkındaki öngörüsünü paylaştı. Tahvil ve bono piyasasına para girmesi için swap ile ilgili değişikliklere gidilmesi gerektiğini söyleyen Atilla Yeşilada, sıcak para akışı için neler olması gerektiğini sıraladı. Pay senetleri konusunda yalnızca Türkiye değil gelişmekte olan piyasaların tamamında bir rahatsızlık olduğunu belirten Atilla Yeşilada, asıl sorunun S400 olduğunun altını çizdi. Atilla Yeşilada, S400 probleminin devam etmesi durumunda piyasalarda neler olacağını tabir etti. Atilla Yeşilada, Türkiye iktisadının çok kırılgan olduğunun altını çizdi.

Dolar’daki düşüşe işaret eden Dr. Artunç Kocabalkan, Atilla Yeşilada’ya “Dolar 6.50 olur mu? Dolar / TL’yi etkileyen faktörler neler? Dolar için kritik düzey nedir? Dolar düşer mi? Dolar yükselir mi? Dolar alınır mı? Dolar satılır mı? Dolar’ı olan ne yapmalı? Dolar’da yeni senaryo nedir?” diye sordu. Dolar 6.50 beklentilerine ait konuşan Atilla Yeşilada, Dolar için beklentisini açıkladı. Dolar ile ilgili soruları yanıtlayan Atilla Yeşilada, ‘Dolar 6.50 olması durumunda Merkez Bankası döviz alımı yapar mı yapmaz mı?’ karmaşasına açıklık getirdi.

Dolarda yeni senaryo | Işık Ökte

Sasa ve Hektaş Tahlili | Tuncay Turşucu

Merkez Bankası Bitcoin alır mı? | Prof. Dr. Burak Arzova

Döviz: Dolar/TL nereye kadar düşer?

atilla kitap 9

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: