Oyun

Atomic Heart’ın Sistem İhtiyaçları Belirli Oldu

Atomic Heart, bu yıl içerisinde çıkmasını beklediğimiz oyunlar ortasında yer alıyor. Fragmanlarıyla dikkat çekmeyi başardı, teması ilgi çekiyor, lakin hala elimizde bir çıkış tarihi yok. Yeniden de yakında bu istikamette bir duyurunun gelebileceğini düşündüren, umutlandıran bir ayrıntı paylaşıldı, oyunun Steam sayfasına sistem ihtiyaçları de eklendi.

İlgili sayfadaki bilgilere nazaran oyun için asgarî ve önerilen sistemler şu formda:

Asgarî Sistem:

  • İşlemci: Intel Core [email protected] yahut AMD FX [email protected]
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) yahut AMD Radeon R9 290 (4GB)
  • Depolama: 22 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem:

  • İşlemci: Intel Core [email protected] yahut Ryzen 5 [email protected]
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) yahut AMD Radeon RX 580 (8GB)
  • Depolama: 22 GB kullanılabilir alan

Sistem gereksinimlerine baktığımda benim birinci dikkatimi çeken depolama alanı olarak 22 GB üzere bir kıymetten bahsedilmesi oldu. Bu kadar az bir depolama alanı istenilmesi, bana farklı geldi açıkçası. Şayet bir kusur kelam konusu değilse oyun ya çok kısa olacak ya da fragmanlarda gördüklerimizin tamamını kapsamayacak. Her ikisi de benim açımdan ve muhtemelen oyunu bekleyen birçok oyuncu için üzücü olur. Tekrar de çabucak ümitsizliğe kapılmayalım; bu sistem muhtaçlıklarının şimdi erken bir taslak olduğunu da düşünürsek ileride daha gerçekçi bedellerle güncellenmesini bekleyebiliriz.

Atomic Heart, Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor ve ışın izleme teknolojisini de destekleyecek. Hatta bunun için bir demo da paylaşıldı, şuradan ulaşılabiliyor. Hasebiyle oyunun görsel taraftan vaatlerini yerine getirebilmek ismine daha geniş bir depolama alanına da gereksinim duyması olası. Bir de açık dünya olduğu düşünülürse, 22 GB üzere bir alanın kâfi olmayacağını iddia ediyorum..

Umuyorum beklentileri karşılayan bir üretim olur; çıkış tarihinin ilan edilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: