Haber

Babacan: ‘Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde’

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Kastamonu Vilayet Kongresinde konuştu. Babacan’ın gündeminde mafya-siyaset ilgisi ve alınan Koronavirüs tedbirleri vardı. Babacan şu sözleri kullandı:

Cumhurbaşkanı, ittifak bozulmasın diye küçük ortağa ses çıkaramıyor

Suçluluğu mahkemelerce sabit bulunmuş bir hata örgütü yöneticisi bir siyasetçiyi tehdit etti. Çok ağır hakaretlerde bulundu. Her hususta çabucak anında açıklama yapan Cumhurbaşkanından bir ses duydunuz mu? Çok değil, 7 sene önce “Çeteler devri, mafya devri bitmiştir” diyen Cumhurbaşkanı, bugün yasa dışı yapıların suça bahis kelamlarına tek söz edemiyor. İttifak bozulur tasasıyla, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor.

Yasa dışı yapıların siyaseti dizayn etmesine müsaade etmeyeceğiz

Yasa dışı yapıların siyaseti dizayn etme uğraşlarına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye, yasa dışı yapılardan da bu yapıların gerisine saklanan siyasetçilerden de büyüktür. Kabahat örgütlerinden, yasa dışı yapılardan, ülkemizi 90’lı yıllara döndürmek isteyen karanlıktan “Korkma Türkiye” diyoruz.

Tedbir aldık demek için genelge yayınladılar

Salgınla çabada sadece tedbir aldık demek için sonuç getirmeyecek bir genelge yayınladılar. Salgınla uğraş etmek için değil de güya yalnızca ceza kesmek için genelge çıkarmışlar. Biz size tedbir alın dediğimizde, milletimize ceza keserek kasayı doldurmanız için tedbir alın demedik. Halkın sıhhati için tedbir alın dedik.

Dataları Bilim Kurulu’ndan bile saklıyorlar

Bir Bilim Heyeti üyesi çok enteresan bir açıklamada bulundu: “Vaka sayılarını biz de bilmiyoruz, Şuraya gelmiyor” dedi. Bilim Heyeti tavsiye üretecek, hükûmete doğrusunu söyleyecek. Bilgilerle oynamaya TÜİK’ten alıştılar da, görüş oluşturan Bilim Kurulu’ndan datalar saklanır mı? Yalnızca bu salgınla uğraş etmek için oluşturduğunuz Bilim Heyetinden, oradaki bilim insanlarından gerçekleri saklayamazsınız.

Devletin ceplerini boşalttıkları için ekonomik tedbir alamıyorlar

Hazineyi boşaltıp, ülkeyi borç batağına soktukları için ekonomik tedbir de alamıyorlar. Gelişmiş ülkeler üzere “siz kâfi ki sıhhatinizle ilgilenin” diyerek vatandaşımıza hibeler, takviyeler veremiyorlar. Zira daha salgın ortada yokken devletin ceplerini boşalttılar. Devletin sağ cebini de, sol cebini de, art cebini de boşalttılar.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: