Finans

Bankacılar whatsapp’ın yasaklanmasını istedi; İşte değişik nedeni

Bilgi ve pozisyon paylaşımı üzere birtakım bahislerde mukavele değişikliğine zorlayan whatsapp Türkiye’nin gündemine oturdu. Tüm bu tartışmalar sürerken, Türkiye’deki bankacılar whatsapp uygulamasının eksiksiz yasaklanmasını istedi.

Paramedya.com.tr’nin instagram hesabı üzerinden yapılan bir ankete 658 bankacı katıldı.

Anket konusu ne güvenlik açığı ne de pozisyon paylaşımıydı. Bankacılar için son yıllarda taciz ve mobbing aracı olarak kullanılanılmasıydı.

“Whatsapp üzerinden iş ile ilgili rahatsız edici iletiler alıyormusunuz?” ve Yöneticiniz whatspp’tan taciz ediyor mu sorusuna 658 bankacının yüzde 76’ı evet karşılığı verdi. Yalnızca yüzde 24’ü hayır karşılığını verdi.

YASAKLANMALI

Ankete katılan özel banka çalışanı N:A, whatsapp’ın tam bir mobbing aracı haline geldiğini belirterek, “komple yasaklanmasının” kendilerine rahat bir nefes aldıracağını öne sürndü.

GECE 01.30 DA İLETİ

Ankete katılanlar ortasında gece 01.30 da dahi iş yazışmalarının yapıldığı söz eden bankacılar bulunuyor. “Hastanız mı var, bebeginiz mi var diye soran yok” diyen bankacı, bilhassa bölge wahtsapp kümelerinden şikayetçi.

İŞTE KİMİ CEVAPLAR:

-Bölge başka, şube müdürü farklı kurduğu 4 küme var. Krediler kümesi, sigortalar kümesi, uzaktan çalışanlar kümesi, konuttan çalışanlar kümesi. Artık bu kümelerden ötürü elime telefonu bile almak istemiyorum

-Şube ve bölgenin 4 başka whatsapp kümesi var. Şimdilik tek tesellim üyelik fiyatı almıyorlar!

-Tamam gündüzü anladık da gece ne be! Gece dahi yarınki aksiyonunuz nedir diyen psikopat yöneticiler var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: