Ekonomi

BDDK bazı pandemi muafiyetlerini uzattı

BDDK, 30 Eylül’de sona ermesi öngörülen bazı pandemi desteklerini uzattı.

BDDK’dan yapılan açıklamada, daha önce 30 Eylül’de son bulacağı açıklanan kredilerin donuk alacak sınıflandırılması için öngörülen 90 gün gecikme süresinin, 180 gün olarak uygulanmasına 30 Eylül itibariyle son verilmesine ancak 1 Ekim tarihi itibariyle gecikme süresi 91 günden fazla olup 180 günü geçmeyen krediler için söz konusu uygulamaya bankalarca aynı şekilde devam edilmesine karar verildiği belirtildi.

Buna benzer şekilde faktoring ve finansal kiralama tarafında da 90 gün gecikme süresinin, 180 gün ve finansal kiralama şirketlerince 240 gün olarak uygulanmasına 30 Eylül tarihi itibariyle son verildi.

Ancak 1 Ekim tarihi itibariyle gecikme süresi 91 günden fazla olup 180 günü geçmeyen (finansal kiralama şirketleri için 240 günü geçmeyen) krediler için söz konusu uygulamaya şirketlerce aynı şekilde devam edilmesi kararlaştırıldı.

Kredilerin İkinci Grupta sınıflandırılması için öngörülen 30 gün gecikme süresinin, Birinci Grupta izlenen krediler için 90 gün olarak uygulanmasına ve 30 günlük gecikmeye rağmen Birinci Grupta sınıflandırılmaya devam olunan uygulamaya 30 Eylül sonu itibariyle son verilecek.

Ancak 1 Ekim tarihi itibariyle gecikme süresi 31 günden fazla olup 90 günü geçmeyen krediler için söz konusu uygulamaya bankalarca aynı şekilde devam edilecek

BDDK bazı muafiyetlere de son verdi

BDDK bazı muafiyetlerin de daha önce öngörüldüğü gibi

  • devam edecek
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: