Ekonomi

‘Biotrend Enerji’ halka arza hazırlanıyor…

Doğanlar Holding güç alanında faaliyet gösteren iştiraki Biotrend Etraf ve Güç Yatırımları A.Ş’nin halka arzı çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Biotrend Güç, halka arzda konsorsiyum eş başkanlarının; Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. olduğunu açıkladı.

Bünyesindeki şirketlerle; güç, mobilya, inşaat ve perakende bölümlerinde hizmet veren Doğanlar Holding, yenilenebilir güç alanında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin alanında önde gelen şirketleri ortasında sayılan Biotrend Enerji’yi halka arz etmek için çalışmalarını hızlandırıyor. Sürecin birinci adımı olarak konsorsiyum eş başkanları Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ile halka arza ait yetkilendirme kontratı imzalandı.

Davut Doğan: “Biotrend Güç ile yenilenebilir güç alanında yarattığımız farkı, daha fazla şahsa duyurma talihi yakalayacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.”

Biotrend Enerji’nin halka arz sürecini pahalandıran Doğanlar Holding İdare Konseyi Lideri Davut Doğan; etrafa, tabiata, iktisada ve dünyaya katma pahası yüksek projeler hayata geçirmek gayesiyle kurulan Biotrend Güç firmasının bu yeni atılımından duyduğu heyecanı lisana getirdi. “Sürdürülebilir bir dünya için en değerli adımlardan biri; yenilenebilir güç kaynakları. Bu alanda yaptığımız yeni yatırımlarla toplumun geleceğine ve sıhhatine da yatırım yapıyoruz. Kurulduğumuz birinci günden itibaren yenilikçi teknolojiler ve atık idaresine yeni bir perspektiften bakmayı prensip edindik.  Bu formda, yenilenebilir güç üretim alanında portföyümüzü her yeni periyotta biraz daha genişletiyoruz” dedi.

Biotrend Enerji ile Türkiye genelinde 15 farklı tesiste çöpler güce ve domatese dönüşüyor

Biotrend Güç tarafından 2020 yılı içerisinde üretilen yıllık elektrik ölçüsü: 300 milyon kWh

Katı atık ayrıştırma ve geri kazanım

Atıktan türetilmiş yakıt üretimi

Biomethanizasyon

Kompost

Sistemli depolama alanları

Çöp gaz ve biyogazdan güç üretimi

Biyokütle yakma

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: