Finans

Bitcoin 50 bin dolar hududunu zorluyor

Elon Musk’ın toplumsal medya spekülasyonunu takiben Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması ve ödemelerde Bitcoin kabul edeceği açıklamalarıyla son bir haftada hareketlenen kripto para piyasasında, yeni kurumsal yatırımcıların kripto dostu hareketleriyle Bitcoin 49 bine ulaşarak yeni rekorunu kırdı.

Tesla’nın akabinde ABD’li ödeme kuruluşu Mastercard da bu yıl kullanıcılarına ağ üzerindeki ödemelerde kimi kripto para ünitesiyle ödeme seçeneği sunmayı planladığını açıklamıştı. Mastercard’ın kriptolardaki boğa piyasasını güçlendirmesinin akabinde ABD’li banka kümesi BNY Mellon da müşterilerinin dijital varlık saklama ve transfer etmelerini sağlayacak yeni bir departman oluşturduğunu duyurdu.

Ayrıyeten New York valiliği için seçimlerde yarışacağını açıklayan Demokrat Temsilci Andrew Yang de Twitter’da yaptığı bir paylaşımda seçimi kazanması durumunda New York kentini bir “Bitcoin merkezi” yapmak istediğini söyledi.

Kelam konusu kurumsal oyuncuların kripto para piyasasındaki aktifliğini artırmasıyla Bitcoin 50 bin dolara yaklaşarak yeni rekorunu kırdıktan sonra 47 bin 500 dolara çekildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: