Oyun

Bloodborne, PlayStation 1 Grafikleriyle PC’ye Uyarlanıyor

2015 tarihli Bloodborne, PlayStation 4’e özel oyunlar ortasında en güzellerden biri. Bilhassa de Souls cinsini sevenler için kimi vakit Dark Souls serisinin bile önünde gösterilen muazzam bir oyun. Bloodborne’un bence tek bir zayıf yanı var, o da PS4 haricinde hiçbir platformdaki oyuncuların oynayamıyor olması.

Lakin bu durum bir müddet sonra gayrıresmi olarak da olsa değişecek üzere, zira Bloodborne hayranı bir oyun geliştiricisi BloodbornePSX ismini verdiği proje üzerinde çalışıyor ve son birkaç gündür de ilerlemesini bizlerle paylaşıyor.

Lilith Walther, Bloodborne’u 20 sene öncesinin konsolunda çalışıyormuş üzere düşük poligonlu grafikler ve mekaniklerle baştan yaratmaya başlamış.

Walther, bu oyunu Unreal Engine kullanarak geliştiriyor. Daha birinci bakışta Bloodborne’un ana karakteri Hunter’ı düşük poligonlara karşın tanıyabiliyorsunuz. Walther’ın paylaştığı görüntülerde Visceral Attack sistemini ve Rally mekaniğini oturttuğunu da görebiliyorsunuz. Yaratıklar tanınır halde, hatta bugün Carrion Crow’ları da eklemiş ve onları öldürdüğümüz bir klip de paylaşmış 🙂

Walther oyunun PS1 devrine ilişkin üzere görünmesine karşın PS1 donanımında oynanamayacağını, lakin PC için kesinlikle bittiğinde paylaşacağını da eklemiş. Bir hayran projesi olduğu için doğal ki fiyatsız sunulacak, şayet From Software bu geliştirme sürecine bir halde müdahale edip durdurmaya kalkmazsa ileride ışık topu üzere bir Bloodborne çakmamız olacak demektir.

Lilith Walther’ın paylaştığı klipleri ve oyundaki ilerlemesini Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: