Oyun

Bloodstained: Ritual of the Night’ın Bilinmeyen 1986 Modu Nasıl Açılır?

Bloodstained: Ritual of the Night’a Ocak ayı ortasında gelen güncellemeyle birlikte oyuna Classic Mode da eklenmişti. Bu modda hem kısım dizaynları değişiyor, yeteneklere sonlu kullanım geliyor, arayüz öğeleri de retro esintili menülerle değişiyordu. Ayrıyeten karakterimizi de daha bir klasik Castlevania karakteri üzere denetim ediyor ve kırbacımızla haritayı temizlemeye çalışıyorduk.

Oyunun Extra Mode menüsünden seçilebilen ve oynamak için oyunu bitirmiş olmanıza gerek olmayan bu mod, iddiamdan bile daha düzgün çıkmıştı. Alışılmış oyunun kendi yapısına alışınca bu mod biraz ‘hantal’ kalabiliyor fakat tekrar de klasik sevenlerin hatırlanması hoş.

Ancak oyunda Classic Mode’a ek olarak bir de zımnî 1986 Modu mevcut, ben bunu gözden kaçırmışım 🙂 Hem de bu moda giriş çok hoş bir formda yapılıyor. Aklınıza herhalde saklı mod denince birinci gelen şeylerden biri Konami Kodu olmuştur, değil mi? Öyleyse, hakikat bildiniz.

Classic Mode ana ekranındayken Konami Kodunu girdiğinizde (Yukarı, Üst, Aşağı, Aşağı, Sol, Sağ, Sol, Sağ, X, B) (kontrolleri Xbox denetimcisine nazaran yazdım, X dediğimiz soldaki komut düğmesi, B dediğimiz sağdaki komut düğmesi) ekranın alt kısmında 1986 Mode yazısı çıkıyor.

Bu mod Miriam’ın kıyafetinin rengini değiştiriyor ve oyunu gerçekten çok zorlaştırıyor. Orjinal Castlevania oyununun çıkış tarihine atıf yapan bu modda kaymak, geri takla atmak üzere şeyler yok. Merdivenlere yahut merdivenlerden aşağı zıplamak yok, havadayken denetimler hudutlu, uzun kırbaç mevcut değil. Yani oyunu bu modda da bitirirseniz kendinizi Castlevania ustası sayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: