Finans

Borsa İstanbul’un sayısı açıklanacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde imza attığımız tüm iş birlikleri ‘kazan-kazan’ anlayışına dayanmaktadır. 295 milyar dolar bedelinde varlığa sahip olan QIA, dünyanın en büyük ulusal fonlarından birisidir. Fonun Londra Borsası’nda da yüzde 10.3’lük hissesi var. Şu anda süreç devam ettiği için ölçü açıklanmadı. Süreç tamamlandığında bu ölçü da kamuoyuyla paylaşılacak” dedi.

KAÇA SATILDI, BİLEN YOK

CHP’li Abdüllatif Şener “Katar aşkıyla saldırıp duruyoruz bakalım, bu Amerikancı Katar ileride başımıza hangi belayı açacak; onu da merak ediyorum” eleştirisini getirirken, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ise satışı yapılan payların kaça gittiğini sordu. Girgin, “Borsa İstanbul’da süreç gören bir şirket yüzde 10’unu satsa kaça sattığını bildirmek zorunda. Halbuki Borsa İstanbul’un yüzde 10’u Katar’a gitti, kaça gitti, nasıl oldu bilen yok” dedi.

“HEP TIPKI NAKARAT”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Katar Yatırım Otoritesi’nin İstanbul Finans Merkezi’nin gelişimine katkıda bulunacağını savundu. Süreçten hem Türkiye’nin hem de borsanın önemli kâr ettiğini belirten Oktay, “Tüm dünyada dış yatırımların azaldığı bir ortamda mutlu olmak yerine, tekrar birebir nakaratlar başlamış” dedi.

Veli Toprak/Sözcü

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: