Haber

Bu reklam ülkede gündemi sarstı: Hastalıklı ve iğrenç!

İlk kez 2 Haziran’da yayımlanan görüntüler, “kadın düşmanı” olduğu ve “tecavüz kültürünü desteklediği” gerekçesiyle sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

Reklamların birinde, 4 erkek ve bir kadın markette görülüyor. Erkekler, “Biz 4 kişiyiz ama sadece bir tane var” diye konuşurken kadın korkuyla arkasını dönüyor. Bunun ardından erkeklerin, rafta bir tane kalan deodorantla ilgili konuştuğu anlaşılıyor.

İkinci reklamdaysa bir çift yatak odasındayken 4 kişi içeri giriyor ve “Görünüşe bakılırsa sen denedin” diyor. “Evet” cevabının ardından erkeklerden biri “Sıra bizde” deyip yürümeye başlayınca kadın korkuyor. Ancak karakterin odadaki deodorantı aldığını görünce rahatlıyor.

Bu reklam ülkede gündemi sarstı: Hastalıklı ve iğrenç! - Resim : 2

Görüntüleri “hastalıklı ve iğrenç” diye niteleyen bir Twitter kullanıcısı, “Bu tür reklamlar nasıl onaylanıyor?” diye sordu.

Bir başka kişiyse reklamlarda imzası olan herkese “Yazıklar olsun” dedi. Ayrıca pek çok kişi reklamların yasaklanması çağrısı yaptı.

Bu reklam ülkede gündemi sarstı: Hastalıklı ve iğrenç! - Resim : 3

Independent Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre; Enformasyon ve Yayıncılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, reklamların yayımına son verildiği duyuruldu. Bakanlık, videoların kaldırılması için Twitter ve YouTube’a da mektup gönderildiğini bildirdi.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu