Haber

Bükreş Yunus Emre Enstitüsü, Romanya Kamu Kurumlarına yönelik Türkçe kurslarına devam ediyor

Bükreş Yunus Emre Enstitüsü, global salgın nedeniyle Türkçe öğretimi, kültür ve sanat faaliyetlerini çevirim içi olarak sürdürüyor ve Türkiye ile Romanya ortasında gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Enstitü salgın devrindeki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Türkiye ve Romanya ortasındaki “İkili Askerî Eğitim ve İşbirliği Anlaşması” kapsamında Bükreş Yunus Emre Enstitüsü Romanya Savunma Bakanlığı işçisine Türkçe öğretiyor. Bükreş Yunus Emre Enstitüsü, Romanya resmî kurumları ile Bükreş’te faaliyet gösteren yabancı ülke temsilciliklerine yönelik Türkçe kurslarına da devam ediyor.

Salgın nedeniyle yüz yüze öğretimi çevirim içi kurslara dönüştüren Bükreş Yunus Emre Enstitüsü çalışmalarına hiç orta vermeden internet üzerinden devam ediyor. Düzenlenen Türkçe kursları, fotoğraf ve bilgi müsabakalarıyla bu sıkıntı süreçte Rumen toplumuna katkı sunuyor.

Bükreş Yunus Emre Enstitüsü salgın periyodunun çabucak başında sürece ahenk sağlayarak faaliyetlerini internet üzerinden ve toplumsal medyadan devam ettiriyor. Düzenlediği Türkçe kursları, fotoğraf ve bilgi müsabakalarıyla Türkçeyi, Türk kültürünü, sanatını ve tarihini dost ve kardeş Romanya’da tanıtmaya devam ediyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: