Oyun

Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 Kaynak Kodları Alıcı Buldu!

Dün size CD Projekt Red’in sunucularına sızan hackerların çaldıkları bilgileri ve oyunların kaynak kodlarını dark web üzerinden açık arttırmaya çıkardıklarını söylemiştik. Açık arttırmanın başlangıç fiyatı 1 milyon dolar, çabucak al fiyatı ise 7 milyon dolardı.

Arttırmanın başlamasının üzerinden daha bir gün bile geçmemişti ki KELA Research’ün bildirdiğine nazaran kaynak kodlarına alıcı çıktı ve kodlar satıştan çekildi.

Hackerlar kelam konusu alıcının forum dışından olduğunu ve kendilerini tatmin eden bir teklif aldıklarını söylüyorlar. Satışın şartı ise bu kodların tekrar dağıtılmamasıymış, yani hackerlar kalkıp da bu kodları tekrardan satışa çıkaramayacak, hatta tahminen silmeleri bile istenecek.

Bu bildirime yapılan yorumlarda kaynak kodlarının direkt CDPR tarafından satın alınmış olabileceği söyleniyor. CDPR her ne kadar yayınladığı bildiride “hackerların isteklerine boyun eğmeyecek, mutabakat yapmayacağız” demiş olsa da dünkü sızıntılar hackerların elinde hakikaten de bu Gwent, Cyberpunk 2077, The Witcher 3 üzere oyunların tüm kaynak kodlarının ve evraklarının bulunduğunu ortaya koymuştu. Bu halde zımnî bir satın alım yaptılarsa hem kodların dağılmasının önüne geçmiş oldular, hem de resmi bir satın alım olmadığı için durumu inkar etme talihini elde ettiler 🙂

Şayet ortada farklı bir alıcı varsa da bu kodlarla ne yapacağı ya da neden bu kadar parayı gözden çıkarmış olabileceği kocaman bir soru işareti. Hasebiyle da birinci ihtimal kulağa daha muhtemel geliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: