Oyun

Cyberpunk 2077’nin Steam’deki Oyuncu Sayısında Büyük Düşüş Var

Anlaşılan o ki bir mühlet daha Cyberpunk 2077 ile ilgili gündem devam edecek. Bu sefer de Steam’deki oyuncu sayısındaki değişim haberlere bahis olmuş durumda.

Githyp tarafından derlenen bilgiler, Cyberpunk 2077’nin çıkış yaptığı haftadan itibaren Steam‘deki oyuncu sayısında bir düşüş trendi olduğunu gösteriyor. 1.048.997 eş vakitli oyuncu sayısıyla rekorunu kıran Cyberpunk 2077 için son 24 saat içerisindeki en yüksek oyuncu sayısının 153.565 olduğu görülüyor. Kabaca %85’lik bir azalıştan bahsetmek mümkün. Bu da The Witcher 3’te yaklaşık 3 aylık bir süreçte görülen azalışın, Cyberpunk 2077’de bir aydan az bir müddette gerçekleştiğine işaret ediyor.

Aslında temel olarak tek kişilik senaryolu oyunların oyuncu sayılarında bu türlü düşüşler görülmesi olağan bir durum. Ancak Witcher 3’e nazaran daha süratli oyuncu kaybettiğini göz önünde bulundurduğumuzda tablo daha net anlaşılıyor. Ayrıyeten yan vazifeler ve açık dünya konusunda beklendiği kadar düzgün bir performans sergileyemediği sonucunu çıkarmak mümkün, birebir formda tekrar oynanabilirlik açısından da çok fazla teveccüh görmediği anlaşılıyor.

CDPR; bu ay içerisinde geleceğini duyurdukları birinci DLC, oyundaki sıkıntıları gidermeye yönelik büyük çaplı güncellemeler ve ilerleyen periyotlarda sunulacak genişleme paketleriyle bu tabloyu tekrar aksine çevirebilecek mi, daima birlikte göreceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: