Oyun

David Jaffe, God of War Ragnarok’un PS4’e De Geleceğini Söylüyor

God of War, 2018 yılına damgasını vuran bir oyundu. Ortalarında Red Dead Redemption 2 ile büyük bir rekabet vardı fakat sonuçta o yıl en fazla sayıda Yılın Oyunu mükafatını meskenine götürmeyi başardı. Sadece o yılın değil, tüm vakitlerin da en uygun oyunlarından biri olarak bedellendiriliyor God of War.

Hal bu türlü olunca da Sony’nin sunumunda merakla beklenen devam oyunu God of War Ragnarok’ün duyurulması büyük olay olmuştu. Oyuna dair şimdiye kadar hiçbir şey görmedik, elimizde yalnızca bir logo var. Ne mevzuyu biliyoruz, ne çıkış tarihini. Fakat oyunun çıkacağı platformları öğrenmeye bir adım yaklaşmış olabiliriz.

God of War’un yaratıcısı, eski bir Santa Monica geliştiricisi olan David Jaffe son günlerde yayınlarında God of War oynuyordu, hatta ünlü isim bu yeni God of War’u birinci sefer oynamaya başlamıştı. Jaffe son yayınında bir hayranından gelen soruyu cevapladı ve God of War Ragnarok’un hem PS4, hem de PS5 için çıkacağına emin olduğunu söyledi.

Elbette Jaffe bir ‘eski çalışan’, hususla ilgili duyum almış da olabilir, almamış da olabilir. Lakin daha evvelden Jim Ryan’ın da yaptığı açıklamalar ve PS4’ü daha birkaç yıl daha destekleyeceklerini biliyoruz. Esasen o yüzden birinci başlarda PS5’e özel olacağını düşündüğümüz Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon 2: Forbidden West üzere oyunların da PS4 versiyonları duyurulmuştu. Hasebiyle bu yıl içinde çıkacağı düşünülen God of War Ragnarok’ün de jenerasyonlar ortası bir oyun olması hem satışları patlatır, hem de PS4 oyuncularını üzmez.

Alışılmış oyunun PS5 versiyonu çok daha gelişmiş özelliklere ve görsellere sahip alacak, DualSense özelliklerini de sonuna kadar kullanacaktır. Yeniden de oyunun platformları net biçimde açıklandığında çok sayıda PS4 sahibinin de sevineceğini varsayım ediyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: