Ekonomi

Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz sözlerine tepki: İnsanların inançlarını sarsmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda Merkez Bankası’nın kararı öncesinde dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Faiz konusunda önemli mesajlar veren Erdoğan, “Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim. Bu konuda nass ortada, nas ortada olduğuna göre sana bana ne oluyor. Olaya buradan bakacağız ve ona göre de adımımızı atacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

“İNSANLARIN İNANÇLARINI SARSMAYIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamalarının ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Davutoğlu yaptığı açıklamada “Halkımızı dünyanın en yüksek faizine, ekonomimizi faiz baronlarına mahkum eden sizsiniz! Ekonomi anlayışınızın yol açtığı yıkıma dinimizden delil (nass) verip insanların inançlarını sarsmayın! Söz ile eyleminiz arasındaki çelişki ile deizmin yayılmasının sebebi de sizsiniz!” dedi.

davutoglu ndan cumhurbaskani erdogan in faiz 14537579 3271 m

son dakika faiz karari oncesi erdogan dan dikkat 14536194 5826 170Son Dakika! Faiz kararı öncesi Erdoğan’dan dikkat çeken mesaj: Mücadelem sürecek

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: