Oyun

Dev Skyrim Modu Enderal, Special Edition Uyumluluğuna Kavuştu

Bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Skyrim modu olan Enderal bir ‘total conversion’ modu, yani oyuna dair neredeyse her şeyi değiştirerek orijinal bir kıssa anlatıyor. Enderal o denli alelade bir mod da değil üstelik, Steam sayfasına baktığınızda %94 olumlu inceleme göreceksiniz ve oyunu öve öve bitiremeyen incelemelerde de oyun saatleri daima hayli yüksek. Yani ortada son derece kaliteli bir iş var, hatta kimi incelemelerde öykünün Skyrim’den daha üstün olduğu bile söylenmiş.

Ben Enderal’e başlamış ve sonra da “Special Edition versiyonuna da çıkar herhalde, o vakit oynarım” diye bırakmıştım. Ancak deneyimlediğim kadarının da pek akılda kalıcı olduğunu söyleyebilirim. Bu alışılmış ki biraz uzun bir bekleyiş oldu, hele ki modun geliştiricisi SureAI öteki bir projeye odaklandığı için Skyrim Special Edition uyumluluğu üzerinde çalışmayacağını açıklayınca. Fakat bu sefer devreye oyunun öteki hayranları girdi ve Enderal’in Special Edition motoruyla çalışan versiyonunu geliştirdiler. Bu versiyon Steam’de başka olarak da yayınlanacak.

Şayet daha fazla beklemek istemiyorsanız Enderal SE’yi NexusMods’tan indirebilirsiniz, lakin bu modu kurmak için hem yepyeni moda, hem de birkaç ek moda daha gereksiniminiz var. Steam’de yayınlanacak olan ‘bağımsız’ versiyonu ise Skyrim SE’yi kurmamış olsanız bile oynayabileceksiniz. Benim beklediğim tam olarak o versiyon, çıkış tarihi olarak Mart ayı verilmiş. Şayet Steam’de yayınlanması gecikirse daha fazla beklemeden NexusMods’taki modu oynamaya başlayacağım lakin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: