Oyun

Diablo 3 Oyuncuları, Yeni Bir Speedrun Dünya Rekoru Kırdı

Sizleri bilmiyorum ancak speedrun dünyası bana oldum muhtemel ilgi cazibeli geliyor. Bir oyuncunun seçtiği oyunu en âlâ formda oynayabilmesinin yanında bol bol pratik isteyen bu “eğlence” biçimine hürmet çerçevesinden bakıyorum. Dürüst olmak gerekirse bu oyuncuların sabrı beni şaşkına uğratıyor.

Her oyunun kendi speedrun topluluğu olduğu için kırılan rekorlar da öncelikle bu topluluklar ortasında yayılıyor. Yani isminizi duyurabilmek ismine bu rekorları büyük etkinliklerde kırmanız gerekiyor. Lakin her sene düzenlenen Games Done Quick etkinliğinde bunu başarabilen insan sayısı hayli az. Tam da bu sebeple tek yayında iki Diablo 3 rekorunu birden kırmayı başaran meatr0o, Heckson ve Whisperra’yı tebrik etmek gerek.

Üstten izleyebileceğiniz görüntüde ekibin işleyişini ve çalışma prensiplerini öğrenebilirsiniz. Diablo 3’ün tüm senaryosunu 1:19:15’te bitirmeyi başaran üçlü, bu müddet ile hem üç oyunculu hem de dört oyunculu kategorilerin doruğuna çıktı. Hatta daha evvel kırılan rekora da bir dakika fark atmayı başardı.

Pekala sizin en süratli bitirebildiğiniz oyun hangisi?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: