Magazin

DJ Milko cümbüş bölümünde kısıtlamaların kaldırılacağı günü bekliyor

Pek çok kıymetli aktiflikte performans gerçekleştiren DJ Milko, gündeme yönelik birtakım açıklamalarda bulundu. DJ Milko (Günay Başaran), aktiflik ve cümbüş kesiminin bahar periyodunda eski canlılığına kavuşacağını ümit ettiğini belirterek, “Sektördeki paydaşlardan edindiğim izlenimlere nazaran Ramazan Bayramı’ndan sonra aktiflik kesiminde kısıtlamalar kaldırılabilir.” dedi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi en çok cümbüş dalını etkiledi. Kesimin beslediği birçok iş kolunda hizmet verenler ise online etkinliklere yöneldi. Lakin bu alanda yeteri kadar talep oluşmadı. Cümbüş kesiminin değerli bir aktörü olan DJ’ler de pandeminin ağır şartlarında mesleklerini icra etmeye çalışıyor.

Cümbüş bölümünün yakından tanıdığı DJ’lerden Dj Milko (Günay Başaran), pandemide cümbüş kesiminin durumuna ait değerlendirmelerde bulundu. “DJ Milko” ismiyle tanınırlık elde eden Başaran, koronavirüs pandemisinden ötürü projelerinin ertelendiğini ya da iptal olduğunu söz etti. Etkinliklerde dinleyicilerle etkileşimli bir bağ kurduklarını; fakat pandemiden ötürü bu bağın koptuğunu kaydeden deneyimli DJ, “Pandemiyle birlikte online etkinliklere ya da kimi yayınlara katılıyoruz. Fakat fiziki ortamdaki etkileşimi ve ambiyansı oralarda yakalayamıyoruz. Pandemi müzik kesimini neredeyse yok etti. Canlı etkinlikler ve performanslar büsbütün iptal oldu. DJ’ler, Sanatçı’lar ,Club’ler kısaca cümbüş dalı bu süreçte sıkıntı durumda kaldı. Yeni olağan periyoda adapte olmaya çalışıyoruz.” sözlerine yer verdi.

“Sektör baharda eski canlılığına kavuşabilir”

DJ Milko, pandeminin cümbüş bölümünü de dijitale dönüştürmeye başladığını; kesimde hizmet verenlerin dijital yahut online etkinliklere yöneldiğini belirterek, 2021 yaz dönemi öncesi aktiflik ve cümbüş dalının fiziki ortamlarda faaliyetlerine başlayacağını öngördüğünü söyledi. DjMilko, “Bahar devrinde aktiflik ve cümbüş dalı eski canlılığına kavuşacaktır diye ümit ediyorum. Kesimdeki paydaşlardan edindiğim kimi bilgilere nazaran Ramazan Bayramı’ndan sonra aktiflik bölümünde kısıtlamalar kaldırılabilir. DJ’ler ve Sanatkarlar olarak insanlara aktiflik alanı atmosferini yaşatmayı özledik. Umarım pandemi sona erer ve kesimimiz eskiye döner.” sözlerini kullandı.

DJ Milko, canlı müzik ortamının online ortamlarda çok fazla tesir yaratmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti; “İnsanlar müziği canlı dinlemeyi seviyor. DJ’ler; konserlerde, cümbüş yerlerinde ya da özel etkinliklerde ortamda bir sinerji oluşturur. Canlı bağlantıyla beşerler müziğin tadını çıkarır. Müzikle bir arada insanların cümbüş dileklerini yerine getiriyoruz. Pandemiden ötürü müzikli etkileşime orta verdik; lakin önümüzdeki dönem yeniden yerler da, sahnede ve setup başında olmak istiyoruz.”

Pandemi sürecinde konutundaki stüdyosunda çalışan tecrübeli DJ, daldaki trendleri takip ederek, kendini geliştirmeye çalıştığını vurguladı. Birçok ünlü dizide de oyunculuk yapan DJ Milko, dizilerde oynamaya devam edeceğini söz etti.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: