Haber

Donmak Üzere Olan Can, Gölbaşı Belediyesi Grupları Tarafından Kurtarıldı…

Gölbaşı Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü çalışanları donmak üzere olan köpeği kurtardı. Birinci yardım takımları tarafından tedavi altına alınan köpeğin durumunun yeterli olduğu bildirildi.

Ankara Gölbaşı Selametli Mahallesi’nde akayakıt istasyonu yakınlarında çöp kamyonu ile çöp toplayan Gölbaşı Belediyesi Paklık İşleri Takımları, Ayhan Paklık çalışanı Özcan Ferat Albayrak ve Zübeyir Kurnaz donmak üzere olan köpeği fark etti. Köpeği çabucak araçta bulunan battaniye ile saran takımlar, yakınlarda bulunan Patili Köy isminde hayvan bakım merkezini arayarak durumu bildirdi. Donmak üzere olan köpeği yetkililere teslim eden takımlar köpeğin; Patili Köy hayvan bakım merkezinde tedaviye alındığını söyledi. Yaralı köpeğin sıhhat durumunun ise uygun olduğu öğrenildi.

Lider Şimşek’ten Altınlı Ödül

Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek ise köpeği kurtaran Özcan Ferat Albayrak ve Zübeyir Kurnaz’ı makamında konuk ederek altın ile ödüllendirdi ve teşekkürlerini iletti. “Altın kalpli yüreğiniz ile yaptığınız bu duyarlılığınızdan ötürü sizleri ödüllendirmek istedim” diyen Şimşek kelamlarına şunları ekledi: “Bu tıp duyarlıklıları sizlerden devamlı bekliyorum. Gölbaşı’mızda yaşayan her can, Allah’tan sonra bizlere emanet. Vatandaşlarımızı da soğuk günlerde yemek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarımız için bir kap yemek ve bir kap su vermeye davet ediyorum”

Ziyaret; altın mükafatı alan işçinin de Lider Ramazan Şimşek’e teşekkürlerini iletmesiyle son buldu.

ANKARA – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: