Haber

Eski muhafızından şok iddia: Kaddafi ölmedi, yaşıyor

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin eski kadın muhafizı Aisha al-Fitouri, Russia Today’in (RT) Arapça edisyonunda yayınlanan “Documentary Words” adlı programda ilginç iddialarda bulundu.

20 Ekim 2011’de Sirte’de öldürülen Kaddafi’nin, o gün Sirte’ye girmediğini, kente girenin ise, O’na (Kaddafi) benzeyen Hamid Ebu Minyar Kaddafi adlı başka birinin olduğunu iddia etti.

DNA TESTLERİNİN SONUÇLARINI REDDETİ

İddialarına devam eden Kaddafi’nin eski muhafızı, devrik liderin o gün Beni Velid’e girdiğini daha sonra da oradan ayrıldığını belirtti.

Sunucunuun “DNA testi yapıldı ve O’nun Kaddafi olduğu kanıtlandı” sözlerine cevap veren al-Fitouri, uluslararası kuruluşlar tarafından yapılmış olan tüm DNA analizlerini reddetti:

“Bu doğru değil! Peki Birleşmiş Milletler bugüne kadar neden bu konuda bir karar çıkarmadı ve ceset neden teslim edilmedi?”

Aisha al-Fitouri, Muammer Kaddafi’nin ölmediğini, direnişe halen daha önderlik ettiğini öne sürdü.

CESEDİNİ GÖREN GAZETECİ KONUŞMUŞTU

2021’in Kasım ayında Fransız gazetesi Le Figaro, ölümünden bir gün sonra Kaddafi’nin cesedinin konulduğu odaya girmeyi başaran Fransız gazeteci Alfred de Montesquiou’nun ifadesini yayımlamıştı.

Montesquiou, “Çok güçlü bir kokunun kapladığı o büyük odada kalabalığa karıştım ve sonunda kendimi Libya lideri Muammer Kaddafi’nin cesedinin yanında buldum” demişti.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu