Ekonomi

Eski TCMB Başkanı Naci Ağbal’dan PPK öncesi tweet

Eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, görevden alınmadan önce 5 Mart’ta kaleme aldığı “Kalıcı fiyat istikrarı için kararlı ve öngörülebilir para politikasının önemi.” başlıklı yazısını Twitter adresinde  paylaştı.

“KALICI FİYAT İSTİKRARI KONUSUNDAKİ YAZISINI PAYLAŞTI”

Önümüzdeki hafta 13 Eylül tarihinde gerçekleşecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı öncesi, Ağbal’ın daha önce Merkez’in Güncesi’nde yayınlanan “Kalıcı fiyat istikrarı için kararlı ve öngörülebilir para politikasının önemi” başlıklı yazısını tweet attığı görüldü.

Kalıcı fiyat istikrarının, ekonomiye inanan, güvenen insanları koruyacağını; Türk Lirası’nı hak ettiği değere kavuşturacağını ve bunun sonucunda da herkesin geleceğe güvenle bakacağını kaleme alan Ağbal, hem attığı para politikası adımlarını gerekçelendirmiş hem de güven odaklı para politikası aracılığıyla fiyat istikrarına ulaşma yolunda emin adımlar atmaya devam edeceklerini vurgulamıştı.

20 MART’TAN BU YANA İLK PAYLAŞIMI

Ağbal’ın sosyal medya hesabındaki mesajlarına bakıldığında görevden alındığı 20 Mart’tan bu yana başka hiçbir mesaj paylaşmadığı görülüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: