Oyun

Eski TI Şampiyonu Newbee Ve Oyuncuları Dota 2’den Ömür Uzunluğu Ban Yedi

E-spordaki şike olaylarının gerisi arkası kesilmiyor. Uzun müddettir pek çok tenkidin ve argümanın odağı olan Çinli Newbee grubu, incelemelerin akabinde tüm turnuvalardan uzaklaştırıldı. Valve ve Dota 2’nin Çin’deki dağıtıcısı olan Perfect World, yaptıkları ayrıntılı inceleme ile Newbee ve oyuncularını “şike” yaptığı münasebeti ile hatalı buldu.

Olay, 2020 yılının Şubat ayında gerçekleşen StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor turnuvasında gerçekleşti. Team Avengerls isimli epey yeni bir ekip ile karşılaşan Newbee, BO3 turnuvanın birinci oyununu kaybetti. İkinci oyunda 20. dakikada neredeyse 15K altın farkı yaratan Avengerls, her nasıl olduysa oyunu kaybetti.

Uzun müddettir bu maç özelinden eleştirilen Newbee ve oyuncuları yapılan açıklamayla Dota 2’den ban yemiş oldu. 2014 yılında Dota 2’nin en itibarı turnuvası olan The International’ı kazanan Newbee grubunun içerisinde, Aegis of Shield’ı kaldırmayı başaran Zeng “Faith” Hongda da bulunuyor. Faith, Newbee ile katıldığı 106 turnuvadan tam 1.764.520 dolar kazanmış durumda.

Şike araştırmasının öbür ayağında bulunan Team Avengerls ve tüm ekibi da bugün sabah itibariyle Dota 2’den uzaklaştırılmış durumda. İkili ortasında oynanan maçın ayrıntılarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: