Haber

Evde yakalanan hırsız aileye para verip kaçtı!

ABD’nin New Mexico eyaletinde bir hırsız, evlerine girdiği bir aile tarafından yakalanınca özür dileyip kırdığı cam için 200 dolar vererek kayıplara karıştı. Aile, polise verdikleri ifadede hırsızın ‘çok utanmış’ göründüğünü söyledi.

Olay, New Mexico eyaletinin başkenti Santa Fe’de yaşandı. Sahipleri eve döndüklerinde, içeride AR-15 silahı olan bir adamla karşılaştılar. Adam evde uyumuş, banyo yapmış, yemek yemiş ve bir miktar bira içmişti. Ancak elindeki otomatik silahla onları tehdit etmemiş, mücevher veya başka bir eşya da çalmamıştı.

Yerel basının ailenin verdiği polis ifadesinden aktardığına göre, hırsız içeride yakalanınca çok utandığını söyleyerek aileden özür diledi. Hırsız, bir kişiden kaçmakta olduğunu, kendi ailesinin Teksas’ın doğusunda öldüğünü ve arabasının Santa Fe dışında bozulması nedeniyle eve girmek zorunda kaldığını anlattı. Ardından da, içeri girmek için kırdığı camın masraflarına karşılık 200 dolar vererek evi terk etti.

20’li yaşlarının sonlarında ve 1.80 metre boyunda olduğu belirtilen adamın, elinde silahı ve bir eşya torbasıyla evden yürüyerek uzaklaştığı belirtildi. Gazete Duvar’ın aktardığı habere göre; polis raporunda, adamın evde yiyip içtiği şeylerin toplam maliyetinin 15 dolar olduğu bilgisi verildi. Aile, adamın durum karşısında ‘son derece utanmış göründüğünü’ söyledi. 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu