Oyun

Fallout: New Vegas’ın Devasa Modu The Frontier Sonunda Geldi

Fallout: New Vegas çıkalı 10 yılı aşkın bir mühlet oldu. New Vegas; Fallout 3 ile ilgili tenkitlerin akabinde serinin yine ivme yakaladığı, Obsidian Entertainment’ın kendisi bir defa daha ispat ettiği ve oyuncuların çok beğendiği bir oyun olmuştu. Çıkışından yıllar sonra bile oynanmaya devam etmesi de bunu ispat eden ayrıntılardan birisi.

Artık 10 yıl öncesine geri dönmek ve eski dostumuzla bir defa daha buluşmak için hoş bir münasebetimiz daha var. Yıllardır geliştirilmekte olan, mod grubunun “resmi olmayan ek paket (unofficial DLC)” olarak tanımladıkları The Frontier, sonunda çıkışını gerçekleştirdi:

Mod, başlıkta da belirttiğim üzere devasa boyutlarda, 27 GB depolama alanı istiyor. Yani en büyük Fallout New Vegas modu olduğunu söylemekte hiçbir sakınca yok. Grup; The Frontier’in 3 ana kıssa akışı, 60’ın üzerinde yan vazife, yenilenmiş grafikler ve daha yeterli çatışma mekanikleri sunduğunu belirtiyor. Yüzlerce aktör tarafından seslendirilmiş 27.000 satır diyalog, 150 civarında yeni silah, yüzlerce zırh ve yeni araçlar da bu modun öne çıkan özellikleri ortasında.

Mod uzun müddettir beklenince, çıkışında da ağır bir ilgi oluştu. Hatta başlangıçta mod sayfası çöktü. Lakin artık erişilebilir durumda. Siz de The Frontier ile New Vegas’a tekrar dönmek isterseniz, ilgili sayfaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: