Haber

FED faiz toplantısı ne zaman?

Ekonomi haberlerini yakından takip edenler FED faiz kararı toplantısına dair bilgi almak adına arayışa koyulmuş durumda. 25 – 26 Ocak 2022 tarihlerinde FED faiz kararı toplantısı yapıldı ve ardından da açıklama gerçekleşti. Şimdi de yeni ayın ilk haftasında FED faiz kararı toplantısı ne zaman? 2022 Şubat FED kararı açıklaması tarihi ve saati kaç? gibi sorular arama motorlarında aratılmaya başlandı. İşte FED faiz kararıyla ilgili merak edilenler…

2022 FED FAİZ TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz ay Fed politika faizini beklentilere paralel olarak değiştirmedi ve yüzde 0 – 0.25 aralığında sabit tutmuştu.

Yılın ikinci ABD Merkez Bankası toplantısı da 15 – 16 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Salı ve Çarşamba günleri düzenlenecek olan toplantıyla beraber güncel rakamlar da netlik kazanacak.

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) geçen hafta sürpriz bir biçimde şahinleşmesi ve ABD’de açıklaması yapılan güçlü istihdam verilerinin piyasalar üzerindeki etkisi de halen devam etmekte.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu yıl içerisinde gerçekleştireceği 6 toplantıda faiz artıracağının fiyatlandığı tahvil piyasalarında, Fed’in 150, ECB’nin ise 40 baz puan faiz artıracağı yönünde uzmanlar açıklamalarda bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu