Haber

Genç pilot Britney Infanger korkunç kazada hayatını kaybetti

ABD’de bir kargo firması için uçak kullanan pilot Brittney Infanger, Utah eyaletine bağlı Salt Lake City’den havalandı. 30 yaşındaki pilot Infanger’in uçağı Idaho eyaletindeki Burley’e kadar uçtu ve iniş sırasında bir patates işleme fabrikasına çarptı.

GENÇ KADININ CANSIZ BEDENİ BULUNDU

11 yıllık pilot Britney Infanger’in uçağı patates fabrikasının çatısında paramparça oldu, olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri genç kadının cesedini buldu. Britney’in kendisi de pilot olan babası Jim Bob Infranger, Burley Havaalanı’nın kapatılmasını istiyor. Yerel medyaya konuşan baba, birçok pilotun Burley Havaalanı’nın ne kadar tehlikeli olduğunu kendisine söylediğini ve yerel yetkililere havaalanının yerinin değiştirilmesi için yalvardığını anlattı.

Genç pilot korkunç kazada hayatını kaybetti - Resim : 1

BABASI KAZAYI ANLATTI

Rüzgarın esmesi halinde alçalan uçakların doğrudan fabrikanın bacalarına doğru ilerlediğini aktaran baba Jim Bob Infranger, kızının öldüğü kazanın da bu şekilde gerçekleştiğini kaydetti. Jim Bob’un sözünü ettiği fabrika bacaları yaklaşık 20 metre yüksekliğinde ve havaalanı pistinin tam karşısında yer alıyor.

Yerel yayın organı East Idaho News, uçağın kanatlarının fabrikanın bacasına çarpmış olabileceğini bildiriyor. ABD’de hem yerel hem de federal havacılık yetkilileri kazayı inceliyor.

Yedi çocuklu bir ailenin beşinci bebeği olarak doğan Britney Infanger, ilk kez 19 yaşındayken yalnız başına uçtu. Üniversitenin ardından Arizona’da öğretmenlik yapan kadın, koronavirüs salgını sırasında Idaho’ya geri döndü ve uçuş eğitimleri vermeye başladı.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu