Haber

Gizli görevli polis 12 kadınla birlikte oldu: ‘Tek sorumlu…’

İngiltere, Londra’da Metropolitan emniyet teşkilatında görevli bir sivil polisin, görevlendirildiği gizli görevlerde yer alan aktivistler ile ilişkiye girdiği ortaya çıktı.

Gizli görevlere gönderilen sivil polisin, hakkında bilgi topladığı bazı aktivistlerle sevgili olduğu belirtildi. Sivil polis hakkında görevi kötüye kullanıp kadınlarla cinsel ilişkiye girmekten dava açıldı.

Evli ve iki çocuk babası olan sivil polis, iklim aktivisti Kate Wilson ile üç sene sevgili kaldıktan sonra aynı aktivist grubunda yer alan on farklı kadınla ayrı zamanlarda ilişki yaşadığı tespit edildi.

AKTİVİSTLERİ TUZAĞA DÜŞÜRDÜ

Polis memuru farklı kimlikler kullanarak ABD, Danimarka, İngiltere gibi ülkelerdeki aktivistleri tutuklattı. Termik santral işgal etme eylemlerinde de farklı kimlikler ile yer alan polis, aktivistleri tuzağa düşürerek gizli görevlerine devam etti. İklim aktivistlerinin nerdeyse tamamıyla sevgili olan sivil polisin gerçekleşen eylemlerde de kadınlarla birlikte en ön sıralarda yer aldı.

SEVGİLİSİ İFŞA ETTİ

Gizli görevdeki polis memurunun, başka bir sevgilisi tarafından ifşa edildiği açıklandı. Aktivist kadın, sevgilisinin polis olduğunu, onun eşyalarını karıştırınca anladı.

Mağdur olan kadınlar ise bir araya gelerek sivil polise dava açtıklarını açıkladı.

Açılan davada, devlet görevi sırasında kadınları istismar ettiği ve manevi durumlarını etkilediği mahkeme tarafından “vücut dokunulmazlığının ve insan onurunun en feci şekilde ihlal edildiğine karar verdi” açıklamasıyla kabul edildi. Davada sanık olan polis hakkında henüz ceza verilmediği aktarıldı.

Metropolitan polis teşkilatından yapılan açıklamada ise, “Yaşananlardan dolayı üzgünüz. Olaydan dolayı tek sorumlu, görevli sivil polisin kendisidir” ifadeleri yer aldı. Kaynak: OdaTV

Kaynak: Diğer

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu