Ekonomi

Halk GYO, 10’uncu yılında 3,5 milyar TL’lik faal büyüklüğe ulaştı

Yürüttüğü projeler ve çeşitlendirdiği yatırım portföyüyle istikrarlı büyümesini sürdüren Halk GYO, 2020 yılında etkin büyüklüğünü 3,5 milyar TL’ye taşıdı.  10’uncu yaşına giren şirket, 352 milyon TL net kâr elde ederken, özkaynaklarını 2,9 milyar TL düzeyine yükseltti.

Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan, pandemi tesirinin gayrimenkul piyasasına da damgasını vurduğu bir periyotta yılı güçlü finansal sonuçlarla tamamladıklarına dikkat çekti.

İstanbul’dan Eskişehir’e, Erzurum’dan İzmir’e dek yurdun farklı bölgelerinde geliştirdiği yenilikçi projelerle bölüme örnek eserler kazandıran Halk Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş., 2020’de başarılı bir mali performansa imza attı. Hayata geçirdiği yatırımların faaliyet bölgelerine kıymet katan projeler olmasına odaklanan Halk GYO, özkaynak yüklü finansman modeliyle istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan, finansal sonuçları şöyle paylaştı: 2020 yılsonu prestijiyle faal büyüklüğümüz bir evvelki yıla nazaran yüzde %15,65 oranında artarak 3,5 milyar TL’ye ulaştı. Şirketimizin 2020 yılı net devir kârı 352 milyon TL olarak gerçekleşirken, özkaynaklarımız 2,9 milyar TL düzeyini aştı.

Uygun şartlı kredi kampanyaları bölüme dinamizm getirdi

2020’de pek çok kesim üzere gayrimenkul dalının de Covid-19 tesirinde şekillendiğini paylaşan Bülent Karan, “Ülkemizde iktisat idaremiz salgının tesirlerini hafifletmek için geniş dayanak programları uyguladı. Bilhassa kamu bankaları öncülüğünde yaz aylarında gerçekleştirilen uygun şartlı kredi kampanyalarının bölüme damgasını vurduğunu söyleyebiliriz. Tarihin en düşük faiz oranlarıyla hayata geçen konut kredisi kampanyalarının bu istikametteki beklentilere çok hoş karşılık verdiğini, bilhassa konut noktasında ertelenen taleplerin süratle yerini bulduğunu gördük. Halk GYO açısından da epeyce dinamik geçen bu periyodun, şirketimizin istikrar ve büyümesine olumlu katkısı oldu” diye konuştu.

İtibarlı projelere imza atıyoruz

Halk GYO Genel Müdürü, kelamlarını şöyle sürdürdü: ”Kurucumuz ve ana hissedarımız Halkbank’tan aldığımız inanç ve prestijle sürdürdüğümüz seyahatte 10’uncu yaşımıza girerken, gayrimenkul bölümü ismine hoş muvaffakiyetler elde ettiğimizi düşünüyorum. İtibarlı projelere imza atarak geliştirdiğimiz portföyümüz, yatırım çeşitliliğimiz ve yarattığımız marka bedeli ile ülkemize kıymetli hizmetlerde bulunduk. Ulaştığımız faal büyüklükle dalın kıymetli bir oyuncusu olduğumuzu kanıtladık. Evora İzmir projemiz ve en büyük paydaşlarından biri olduğumuz İstanbul Memleketler arası Finans Merkezi ‘nde yer alan 46 ve 34 katlı “Halk Ofis Kuleleri” inşaatımız devam ediyor. Bu projeler tamamlandığında, İstanbul ve İzmir’de kent hayatının değerli birer kesimi haline gelecekler. Önümüzdeki devirde de yüksek kalitede, estetik anlayışa sahip, tüketici trendlerine uygun, bulunduğu kente örnek teşkil edecek ve ülkemize kıymet katacak projeler geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Halk GYO 2020 Yılsonu Mali Bilgileri:

Toplam Etkinler: 3,51 milyar TL

Özkaynaklar: 2,92 milyar TL

Net Periyot Kârı: 352,45 milyon TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: