Haber

Halk Süt paketleri çocuklarla buluşuyor

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek tarafından 3 Temmuz’da 2020 yılında başlatılan Halk Süt Projesi kapsamında muhtaçlığı olan çocuklara süt dağıtımı yeni yılda da devam ediyor. Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde muhtaçlığı olan ailelerin çocuklarına Halk Süt paketleri ulaştırılıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları sağlıklı ve inançlı sütle buluşturmak maksadıyla 2020 yılının Temmuz ayında hayata geçirdiği Halk Süt Projesi, Antalya merkez ile birlikte ilçelerde de çocuklara ulaşmaya devam ediyor. Halk Süt projesiyle süt gereksinimi bulunan lakin bunu karşılamaya gücü yetmeyen ailelere fiyatsız süt dağıtımı bu yıl da aksatılmadan devam ediyor. Çocukların gelişimine katkı sunmayı amaçlayan projede sütler yerelden kalkınma atağıyla Antalyalı besicileri desteklemek maksadıyla Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’nden alınıyor. 2-5 yaş ortasındaki çocuklara aylık 8’er litre süt dayanağı sağlayan proje kapsamında bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 bin aileye Halk Süt paketi dağıtıldı.

ÇOCUKLAR HALK SÜTÜ SEVDİ

Alanya’da süt dağıtımına devam eden Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı takımları, Ocak ayı itibariyle 545 haneye 4 bin 360 litre süt paketi dağıttı. Manavgat’ta da halk süt dağıtımını sürdüren gruplar 1115 çocuğa ulaştı. Toplumsal hizmet uzmanları ve sosyologlar tarafından belirlenen ailelere 1 litrelik ambalajlarda 8’er litre süt teslim edildi. Korkuteli’de halk süt dağıtımını sürdüren gruplar Ocak ayında 80 aileye ulaştı. Kemer’de ise 63 çocuğa, Kumluca’da 67 aileye toplam 504 litre süt yardımı gerçekleştirildi. Gazipaşa, Kaş, Elmalı, Demre, Serik, Gündoğmuş, Finike, İbradı ve Aksekili çocuklar da Büyükşehir Belediyesi takımları tarafından dağıtımı yapılan Halk Süt’lerine kavuştu. Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat yapan gereksinim sahibi ailelere halk süt paketleri teslim edildi.

ANTALYA – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: