Haber

Hallaçlı Mehmet Ağa Konağı restore edilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi dokusunu korumak ve gelecek jenerasyonlara aktarmak maksadıyla çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi artık de Kurtuluş Savaşı sırasında konakta kurulan fırın sayesinde askerlerin ekmek gereksinimini karşılayan Gölbaşı’ndaki Hallaçlı Mehmet Ağa Konağını restore edecek. Toplumsal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulunan Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Bir tarihi devralıyoruz. Bu değerli bedelimizi, tarihi dokusuna uygun biçimde restore edeceğiz” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihi yapısını gün yüzüne çıkarmak ve gelecek jenerasyonlara aktarılmasını sağlamak gayesiyle değerli projelere imza atıyor.
Büyükşehir Belediyesi tarihi yapıları restore ederek Ankaralılara kazandırırken artık de 1924 yılında inşa edilen Hallaçlı Mehmet Ağa Konağını restore edecek.
Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş da toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir tarihi devralıyoruz. Ulusal Mücadele’de askerlerimizin ekmek muhtaçlığının karşılandığı Gölbaşı’nda bulunan Hallaçlı Mehmet Ağa Konağı belediyemize devredildi. Bu değerli kıymetimizi, tarihi dokusuna uygun biçimde restore edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: