Oyun

Hitman 3’ün Dubai Speedrun Rekoru Kırıldı: Yalnızca 9 Saniye!

Speedrun dünyasına ve topluluğuna olan hayranlığımı daha evvel de lisana getirmiştim. Oyuncular yeni stratejiler üreterek adeta ezbere bildiği birtakım oyunları en süratli halde bitirmeyi amaçlıyor. Lakin haliyle birtakım speedrun teşebbüsleri, başkalarından çok daha “kolay” oluyor.

Hitman serisinin içerisinde çok fazla değişken olduğu için genel manada speedrun’a uygun bir oyun olmadığını söylemek mümkün. Tekrar de pek çok oyuncu bu tecrübeyi yaşamak için kollarını sıvamış durumda. Hitman 3’ün birinci kısmı Dubai bir müddettir bu sebeple speedrun topluluğunun dikkatini çekti.

22 Ocak’ta Wreak isimli bir oyuncu birinci kısmı yalnızca 9 saniyede bitirerek yeni rekorun sahibi oldu. Çabucak bir gün sonra Der_Lauch_Linus’tan gelen tıpkı müddet, rekorun yerini sağlamlaştırdı. İkilinin bu rekoru kırma taktiği ise epey kolay: yürü ve ateş et.

Hitman 3’ün içerisinde bulunan kronometre, bu tip etkinlikler için kilit kıymet taşıyor. Ama kronometre milisaniyeleri göstermediği için rekoru kırmayı deneyecek oyuncuların süreyi 8 saniyeye çekmesi gerekecek. Bakalım oyuncular bunu da başarabilecek mi?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: