Finans

İş Bankası’nın yeni genel müdürü: Stajyer başladı, genel müdür oldu – Hakan Ortan kimdir?

İş Bankası’nın KAP’a yaptığı açıklamada, “Sayın Adnan Bali, resmi kurum ve yetkili konseylerin da uygun görmesi halinde Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hakan Aran’ı kendisinden sonra Genel Müdürlük vazifesini üstlenebilecek kişi olarak düşündüğünü açıklamıştır.” tabiri kullandı.

Açıklamada, “Genel Müdürümüz Sayın Adnan Bali, Bankamızın bu yıl Mart ayında yapılacak Genel Heyeti prestijiyle Genel Müdürlük misyonundan ayrılma kararı aldığını, Genel Şura tarihine kadar misyonunu sürdüreceğini ve Genel Konsey irade gösterirse İdare Şurası’nda misyona devam etmeyi düşündüğünü beyan etmiştir. Sayın Adnan Bali, resmi kurum ve yetkili şuraların da uygun görmesi halinde Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hakan Aran’ı kendisinden sonra Genel Müdürlük misyonunu üstlenebilecek kişi olarak düşündüğünü açıklamıştır.” denildi.

Hakan Ortan kimdir?

Hakan Ortan 1968 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu.

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Kısmından mezun olan Hakan Ortan, Başşehir Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme alanında yüksek lisans programını tamamladı.

1990 yılında İş Bankası BT Sistem İşletimi Bölümü’nde Stajyer Yazılım Uzmanı olarak misyona başlayan Hakan Ortan, 1999 yılında Bilgi Teknolijeleri Tahlil Geliştirme Kısmı Müdür Yardımcılığına, 2002 yılında tıpkı kısımda Ünite Müdürlüğüne ve 2005 yılında da Kısım Müdürlüğüne atandı.

17 Temmuz 2008 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine getirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: