Oyun

Josef Fares, It Takes Two’dan Sıkılanlara 1000$ Vereceğini Söylüyor

Fikirlerini açık bir lisanla paylaşmaktan hiçbir vakit çekinmeyen oyun geliştiricisi Josef Fares, bölümün en renkli isimlerinden biri. Fares, yeni oyunu It Takes Two hakkında epey tezli telaffuzlarda bulunmuş Game Informer’a verdiği röportajda.

Aslında mevzu Fares’in evvelki oyunu A Way Out’a başlayanların yalnızca %51’inin oyunu bitirdiğini öğrenmesi üzerine fikirleriyle başlıyor. Fares’e bunun güzel bir yüzde olduğu söylenmiş, lakin kendisi bunu kabul edememiş. “Bu beni hakikaten üzdü. Oynayanların %49’ı A Way Out’u bitirmemiş. Bu benim keyifli olabileceğim bir şey değil. İnsanların oyunlarımızı bitirmiyor olması problemini çözmemiz lazım.” diyen Fares, yeni oyununda bu türlü bir şeyin yaşanmayacağına emin.

It Takes Two, 26 Mart’ta çıkacak. Fares oyuncuların baştan sona oyundan kopamayacaklarını ve bitirene kadar da ellerinden bırakamayacaklarını söylüyor. Kendisine o kadar güveniyor ki, oyundan sıkılanlara 1000$ vereceğini bile tez etmiş 🙂

“It Takes Two’da bunu garanti ediyorum: Bu lafımı alıntılayabilirsiniz, bu oyundan sıkılmak mümkün değil. Bunu manşet olarak da verebilirsiniz. “Bu oyundan sıkıldım, zira beni şaşırtmıyor” diyen herkese 1000 dolar vereceğim. Tam bin dolar! Taahhüt ediyorum. Sıkılan herkese bu parayı vereceğim. Lakin bu mevzuda dürüst olmalılar.” diyor Fares.

Fares’in yeni oyununa bu kadar güvenmesi ve savlı olması hoş bir şey, lakin “manşet atabilirsiniz, alıntılayabilirsiniz” falan diyerek de kendisinden para isteyeceklerin önünü açmış durumda.

“İnsanların bu oyunu seveceğini garanti ediyorum. Eminim. Zerre kuşkum yok. Şayet beşerler bu oyunu sevmezse, o vakit ne yapacağımı bilmiyorum. Çok çılgınca bir şey olur. Bunu kabul edemem. O vakit herkes yanlış demektir!” diyerek de esprili biçimde tamamlamış röportajın bu kısmını.

Oyunun çıkışından sonra kimler bu kelamlar üzerine para isteyecek, Fares’in eposta kutusu nasıl bir hal alacak, merakla bekliyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: